Gaziantep'te kitap festivali başlıyor

Gaziantep, 1'inci Kitap Festivali'ne ev sahipliği yapacak. Festivalin Genel Koordinatörü ise ünlü yazar Ahmet Ümit

MARKA ŞEHİR, KÜLTÜR BAŞKENTİ
Gaziantep'i marka şehir ve dünya kültür başkenti yapma hedefinin ayaklarından biri olarak düşünülen festivali geleneksel hale getireceklerini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Birçok medeniyete binlerce yıl ev sahipliği yapmış olan kentimizin sahip olduğu tarih zenginliğini kültür potasında yoğurarak, sanatın barış, kardeşlik ve birleştiriciliğinde bir buluşma noktası olacağız" diye konuştu.

Ulusal ve uluslararası birçok festivale ve etkinliğe imza atan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 1'inci Kitap Festivali için kolları sıvadı. Festivalin Genel Koordinatörlüğünü ise ünlü yazar Ahmet Ümit yapacak. Yerli ve yabancı birçok ünlü yazarın katılacağı festivalin geleneksel hale getirilmesi hedefleniyor.

GELENEKSELLEŞECEK

Gaziantep'te ilk kez 2-4 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 1'inci Kitap Festivali'ne birçok ünlü yazarın geleceğini ifade eden Genel Koordinatör Yazar Ahmet Ümit, "Gaziantep'i marka şehir ve dünya kültür başkenti yapma hedefinin ayaklarından biri olarak düşünülen festival geleneksel hale getirilecek" dedi.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

2 Mayıs Cuma günü Gaziantep Lisesi'nin önünden düzenlenecek kortej yürüyüşüyle başlayacak olan Kitap Festivali'ne; Yekta Kopan, Mario Levi, Murat Menteş, Ayhan Bozkurt, Selahattin Yusuf, Tarık Tufan, Gökdemir İhsan, Bilgehan Pamuk gibi yazarlar katılacak. Yazarlar, Gaziantep'in değişik yerlerinde ve tarihi mekanlarında söyleşiler yapacak ve kitaplarını imzalayacaklar.
BİZE ULAŞIN