Kira geliri kavgası ağabey katili yaptı

Bıçakladığı ağabeyini istemeyerek öldürdüğünü ileri süren zanlı ilk duruşmada tahliye talebinde bulundu

Adana'da babalarından miras kalan ve anneleri Edibe Aydınoğlu'na ait evin aylık 500 lira kira getirisi konusunda tartıştığı ağabeyi 59 yaşındaki Celalettin Aydınoğlu'nu bıçaklayarak öldüren Faruk Aydınoğlu (52), cinayeti istemeden işlediğini ileri sürerek ilk duruşmada tahliye talebinde bulundu. Sanığın tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

KİRA TARTIŞMASI
İki kardeşin cinayetle sonuçlanan tartışması 7 Şubat 2014 günü merkez Seyhan İlçesi'ndeki Meydan Mahallesi 39006 Sokak'ta meydana geldi. Celalettin Aydınoğlu ile kardeşi Faruk Aydınoğlu, 1997'de ölen babaları Mehmet Ali Aydınoğlu'ndan miras kalan ve anneleri Edibe Aydınoğlu'nun üzerine kayıtlı 2 katlı evi, 2013'te aylık 500 liraya kiraya verdi. Yaklaşık 1 yıllık kira gelirini, o dönem emekli olmak için prim gününün dolmasını bekleyen Celalettin Aydınoğlu aldı. Ağabeyi emekli olduktan sonra kira gelirini kendisi almak isteyen Faruk Aydınoğlu ile Celalettin Aydınoğlu arasında tartışmalar yaşandı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Olay günü yeniden başlayan tartışma sokağa taşarak kavgaya dönüştü. Kavgada Faruk Aydınoğlu, ağabeyini tek bıçak darbesiyle kalbinden bıçakladı. Celalettin Aydınoğlu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, polisler kaçan Faruk Aydınoğlu'nu yakaladı. Sorgusunda suçunu kabul eden Faruk Aydınoğlu, tutuklanarak cezaevine konuldu. Cumhuriyet savcısı tarafından hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Aydınoğlu, 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

"ŞOKA GİRDİM"
Olaydan bir gün önce annesi ile ağabeyi arasında kira geliri yüzünden tartışma çıktığını anlatan Aydınoğlu, "Bu konuyu konuşmak için ağabeyimin evine gittim. 'Niye bize zulmediyorsun?' diye sordum. 'Benden hesap mı soruyorsun?' diye bağırdı. Dışarı çıktım. Arkamdan geldi. Tartıştık. Bana saldırıp yumrukla vurdu. Kaçmaya çalıştım. Elinde kazak, kazağın içinde de kesici alete benzer bir şey vardı. Kendimi savunmak için bıçağı çekip salladım. Şoka girdim. Korkup kaçtım" diye kendini savundu.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR
Aydınoğlu'nun eşi Elif ve oğlu Selçuk, Faruk Aydınoğlu'ndan şikayetçi olup cezalandırılmasını istedi. Tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, sanığa tahliye isteyip istemediğini sordu. İstemeden cinayet işlediğini söyleyen Faruk Aydınoğlu, tahliye talebinin olmadığını belirtti.

BİZE ULAŞIN