Kocamaz: Yeni yatırımlar 2015'te geliyor

Kocamaz: Yeni yatırımlar 2015'te geliyor
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz düzenlediği basın toplantısı ile göreve geldiği 9 aylık süreç içerisinde yaptığı ve 2015'te yapmayı hedefledikleri çalışmaları anlattı. Kocamaz, turizmden ulaşıma kadar birçok alanda yatırım müjdeleri verdi. 2015 yılında Mersin'in trafik sorununa yönelik büyük adımlar atılacağını ifade eden Kocamaz, battı-çıktı ve hafif raylı sistemle Mersin trafiğinin rahat bir nefes alacağını kaydetti.

MERSİN'E MEDO GELİYOR

2015 Yılı Stratejik Eylem Planı'na göre hayata geçirilmesi amaçlanan projelerden söz eden Kocamaz, "Deniz Ulaşımı Master Planı sonuçlarına göre hayata geçireceğimiz 2 milyon lira değerindeki 'Deniz Otobüsü Projesi'ni en geç Aralık ayında tamamlayıp hizmete sokacağız. 13 milyon 692 bin liraya mal olan 'Engelsiz Yaşam Kampüsü Projesi' ile engellilerimize daha rahat yaşama imkanı sunacağız" şeklinde konuştu.

BATTI-ÇIKTI ÇÖZÜMÜ

Tulumba Köprüsü'nün yıkılacağını anımsatan Kocamaz, burası başta olmak üzere il genelinde yapılacak diğer 2 battıçıktı projelerinin maliyetini 1 milyon 500 bin lira olarak açıkladı. Kocamaz, "2 milyon 950 bin lira değerindeki 50 adet akıllı kavşak yapımı da tamamlanacak" dedi. Mersin'in turizm potansiyeline dikkat çeken Kocamaz, plajların düzenlenmesi için 2 milyon lira ayrıldığını ve Haziran başında tamamlanacağını söyledi. Kocamaz, 4,5 milyon liralık bütçeye sahip ve Karboğazı'nda oluşturulan 'Kayak Merkezi Projesi' ile Mersin'in turizm cazibesinin artacağını kaydetti.
BİZE ULAŞIN