Hasta çocukların ilacı oyuncak ve gülücük

Adana'da hastanelerin çocuk servislerinde yatan miniklerin gönüllü dostları, hasta küçükleri yeni yıl gecesi yalnız bırakmadı ve onları hediyelerle birlikte, gülücüklere boğdu

Hasta çocukların ilacı oyuncak ve gülücük
Her Şey Bir Gülücük İçin Derneği, 2015 yılını, eğlence terapisi etkinliğinin 15'inci yılı düzenlemesi kapsamında Balcalı Hastanesi, Yeni Numune Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde oyuncak, kıyafet ve sevgi dolu gülücükler dağıtarak tamamladı.

EN AKTİF İLLERDEN

Dernek üyesi ve 7 yıldır gönüllülük aktivitelere katılan Murat Apaydın, "Geçtiğimiz 15 yıl içerisinde programımızın etki alanını her geçen gün artırarak daha fazla gönüllüye ve ilgiye muhtaç insana ulaşmayı hedefledik. Görebildiğimiz kadarıyla da hedefimize büyük oranda ulaştık. Son 5 yıl içerisinde yeni gönüllü gruplarıyla Adana'daki farklı hastanelerde eğlence terapi programları gerçekleşti ve bu belki de Adana'yı Türkiye'deki gönüllü çalışmalarının en aktif olduğu şehirlerden biri haline getirdi" dedi.

DAHA AZ STRES İÇİN
"Dünyayı Renklendiriyoruz" adlı çocuk hastane programları, olumlu pediatrik ünite atmosferi sağlayarak, çocuklar ve çocukların aileleri için hastanelerin ortamını daha az stresli hale getirmek amacıyla tasarlandı. Programa katılan gönüllü ressamlar bugüne kadar Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Çanakale, Erzurum, Gaziantep, Giresun, İstanbul, İzmir, Kıbrıs, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Ordu, Osmaniye, Samsun, Şanlıurfa, Siverek, Tokat ve Trabzon'da duvar boyama çalışmaları yaptı.

BİZE ULAŞIN