Saldırı ruhsat için

Çukurova Belediyesi'ne pompalı tüfekle saldıran üç zanlı yakalandı. Silahı kullandığı iddia edilen Mehmet Veysel Kurttaş, "Düğün salonuna ruhsatı alamadığım için ateş ettim" dedi

Saldırı ruhsat için
Adana'da önceki akşam Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in makamı terk etmesinden 10 dakika sonra binaya yapılan silahlı saldırının failleri ele geçti. Silahı kullandığı öne sürülen Mehmet Veysel Kurttaş'ın Doğal Park'ta nikah salonu olarak kullanılan yere düğün salonu açmak istediği ancak ruhsat alamadığı için saldırıyı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Başkan Soner Çetin, "Halkın şiddetle karşı çıktığı bir yere düğün salonu ruhsatı vermemiz mümkün değil" dedi.

RUHSATSIZ YERİ KARALADI

Belediye temizlik işlerinde çalışan ve bir süre önce işten çıkarılan Mehmet Veysel Kurttaş iddiaya göre Doğal Park içerisinde Çukurova Belediyesi Evlendirme Dairesi'ni işletiyordu. Belediye yeni hizmet binasına taşınınca işlettiği yeri düğün salonuna çeviren Mehmet Veysel Kurttaş ruhsatı olmayan yeri bir başkasına kiraladı. Kira parasının tamamını almak için ruhsat başvurusunda bulunan Kurttaş'ın yasal olmayan talebi belediyeden her defasında geri döndü.

YASAL OLMAYANA ONAY YOK

Bunun üzerine Mehmet Veysel Kurttaş arkadaşları Volkan Aydın ve Ali Konuk ile birlikte silahlı saldırıyı gerçekleştirdi. Polis elde ettiği ipuçları ışığında zanlılara ulaştı ve gözaltına aldı. Sağlık kontrolüne götürülen Kurttaş'ın emniyette, "Düğün salonu için ruhsat talebinde bulundum. Vermediler. Bende öfkelendim ve sıktım" dediği öğrenildi. Belediye Başkanı Soner Çetin ise yasal olmayan hiçbir ruhsata onay vermeyeceklerini bir kez daha tekrarladı.

"GEÇMİŞ OLSUN" ZİYARETLERİ
Öte yandan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e geçmiş olsun ziyaretleri sürdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yapılan saldırıya sert tepki gösterdi. Sözlü ve Karalar, "Halka hizmet eden bir belediyeye ve halkın seçtiği bir belediye başkanına yapılan saldırıya karşı Adana tek yürektir, yanındayız" dedi. Çetin ise, "Belediyeden nemalanmaya alışmış çevreler var. Biz bunlara geçit vermeyip halkın parasının bekçiliğini yapıyoruz. Şiddete başvurarak bir yere varamayacaklarını elbette anlayacaklar. Üstesinden geleceğiz'' dedi.
BİZE ULAŞIN