10 bin şişe kaçak içki ele geçirildi

10 bin şişe kaçak içki ele geçirildi

Yaptıkları seri operasyonlarla uyuşturucuya ağır darbe vuran Adana polisinin yeni hedefi kaçak içki üreticileri. Polisin son operasyonunda 10 bin şişe kaçak içki ele geçirdi

Adana polisi halkın sağlığını hiçe sayan, bile bile ölüme sürükleyen kaçak içki ticareti yapanlara savaş açtı. Son yapılan operasyonda piyasaya sürülmek üzere 10 bin şişe kaçak içki ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınırken, yakalanan içkilerin yarısının bandrolsüz, yarısının ise içenleri kör eden hatta ölüme sürükleyen merdiven altı üretim olduğu bildirildi. 2 kişi tutuklandı.

ÜÇ AYRI EVE BASKIN
Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi'nde bir evin deposunda kaçak içki üretimi yapıldığını ve piyasaya sürüleceği bilgisine ulaştı. Ekipler hemen harekete geçti. Üç ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Belirlenen adreslerde yapılan aramalarda 10 bin şişe kaçak içki ve etiket bulundu.

İNSAN SAĞLIĞINA ÇOK ZARARLI
Yakalanan kaçak içkilerin eğlence mekanlarına ve restoranlara satılacağını belirten polis, haksız kazanç elde edenlere, halkın sağlığı ile oynayanlara ve bile bile ölüme sürükleyenlere karşı acımasız olacaklarını bildirdi. Adana polisi yılbaşı öncesinde de kaçak içki operasyonlarına hız vermiş, 9 bin şişe kaçak içki, yerli ve yabancı markalara ait 7 bin etiket, 3 bin 500 kapak ele geçirmişti. Operasyonlarda çete lideri dahil toplam 14 kişi tutuklanmıştı.
BİZE ULAŞIN