Sanayici Konukoğlu: Koltuğa yapışmayın

Sanayici Konukoğlu: Koltuğa yapışmayın
SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, zamanı geldiğinde koltukları gençlere bırakmak gerektiğini söyledi. 2015 yılı hakkındaki öngörülerini de açıklayan Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye ekonomisinin bu yıl 2014 yılına benzer bir seyir izlemesini beklediğini belirterek, "Geçen yıl ki gibi yatay bir seyir izler ama 9. aydan sonra bir hareketlenme bekliyorum" dedi.

ABDÜLKADİR USTA DİYORLAR
Konukoğlu, ASKON Genel Merkezi'nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda, katılımcılarla iş tecrübelerini paylaştı. Sözlerine, bulunduğu yere kolay gelmediğini, yerleri süpürmekten tezgahları silmeye, genel müdürlükten yönetim kurulu başkanlığına kadar her kademeyi hazmederek görev yaptığını belirterek başlayan Konukoğlu, "Çıraklıktan başladım, ustalığa kadar işletmede zevkle çalıştım. Bana bugün dahi 'Abdulkadir Usta' denildiğinde çok mutlu oluyorum" diye konuştu.

ŞİRKETİNİZİN GELECEĞİ İÇİN YAPIN
Hiçbir görevin ölene kadar olmaması gerektiğini belirten Konukoğlu, babaların koltuğa yapışıp kalmaması ve sağlığında görevi devretmesi gerektiğinin altını çizdi. Kendisinin 2013 yılı sonunda SANKO'daki günlük işleri bıraktığını, SANKO Üniversitesi ve Sani Konukoğlu Vakfı ile ilgilendiğini kaydederek tüm işadamlarından aileleri şirketlerinin geleceği için bunu yapmalarını istedi.
BİZE ULAŞIN