Seyhan Nehri'ne atladı, güvenlikçiler hayatını kurtardı

Seyhan Nehri'ne atladı, güvenlikçiler hayatını kurtardı
Adana'da eşi ayrılmak istediği için bunalıma girerek kendisini asma köprüden Seyhan Nehri'ne atan 30 yaşındaki Soner Akbaş özel güvenlik görevlileri tarafından kurtarıldı. Güvenlikçiler, sudan çıkarıp kıyıya getirdikleri şahsa kendi kıyafetlerini giydirip, elektrikli sobalarla hayatta tutmaya çalıştı.

İKNA EDİLEMEDİ
İddiaya göre Soner Akbaş eşinin kendisinden boşanmak istemesi üzerine bunalıma girdi. Seyhan Nehri üzerindeki Sinanpaşa Asma Köprüsü'ne gelen Akbaş, kendini aşağıya atmak istedi. Merkez Park'taki özel güvenlik görevlileri İsmail Akduman, Hüseyin Kapalı ve Erdi Üsteki, Akbaş'ı fark etti ve durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, Akbaş'ı ikna etmeye çalıştı ancak sonuç alamadı.

TEKNEYE ALDILAR

Soner Akbaş bir süre sonra kendini köprüden suya bıraktı. Bunun üzerine özel güvenlik görevlileri hemen nehirde bulanan gezinti teknelerine binerek Akbaş'ı düştüğü yerden batmadan tekneye alıp karaya çıkardı. Soğuk havada sırılsıklam olan Soner Akbaş'ı kıyıya çıkaran özel güvenlik görevlileri daha sonra kendilerinin beklediği ve elektrikli sobaların olduğu bölüme götürerek ısıtmaya çalıştı.
BİZE ULAŞIN