Yanmaktan son anda kurtardılar

Adana'da büyükbaş hayvanların bulunduğu ahırda çıkan yangın korku saçtı. Vatandaşlar ve itfaiye görevlileri, hayvanları yanmaktan son anda kurtardı

Yanmaktan son anda kurtardılar
Adana'da büyükbaş hayvanların kaldığı ahırda elektrik kontağından çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Hızla yükselen alevler arasında kalan ahırdaki 50 inek, telef olmaktan son anda kurtarıldı. Yaklaşık 1 saat süren yangın güçlükle kontrol altına alınırken, evlerine sıçrayan yangında iki çocuğuyla birlikte ölümden kıl payı kurtulan bir kadın gözyaşı döktü.

AHIRA SIÇRADI

Film sahnelerini aratmayan yangın Seyhan ilçesi Akkapı Mahallesi 12262 Sokak'ta meydana geldi. Narenciye ve hayvancılık işiyle uğraşan Mehmet Salih Bakır'ın depo olarak kullandığı yerde elektrik kontağından yangın çıktı. Plastik sebze ve meyve kasaların bulunduğu depodaki yangın kısa sürede büyürken, yan evde bulunan Gülistan Bakır iki çocuğunu alıp dışarı kaçtı. Depoda çıkan yangın yan tarafta 50 ineğin bulunduğu ahıra da sıçradı. Ortalık bir anda alev topuna döndü.

KAPILAR KIRILDI
Vatandaşlar hemen polis ile itfaiyeyi aradı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ilk önce depo bölümüne müdahale etti. Ahırda bulunan samanlıkların da alev alması sonucu alevlere yaklaşmak son derece güç oldu. Kapkara dumanların gökyüzünü kapladığı yangında itfaiye ekiplerine vatandaşlar da yardım etti ve ahırda bulunan 50 inek telef olmaktan son anda kurtarıldı.

BİZE ULAŞIN