O fırın mühürlendi

Unlu mamuller ruhsatı olmasına karşın pide ekmeği üreten fırın mühürlendi. Seyhan Belediyesi, haberimizi ihbar kabul ederek yaşanan hukuksuzluğa 'dur' dedi

O fırın mühürlendi
Adana'da Ziyapaşa Mahallesi Baraj Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve unlu mamuller ruhsatı bulunmasına karşın haksız bir şekilde pide ekmeği satan Baraj Yolu Unlu Mamüller işletmesinin kapısına mühür vuruldu. SABAH Güney'in yaptığı haberleri ihbar olarak kabul eden Seyhan Belediyesi, işletme sahibine tanıdığı yasal sürenin dolmasıyla birlikte işyerinin fırın bölümüne ve kapısına mühür vurarak yasal yaşanan hukuksuzluğa 'dur' dedi.

MÜHÜR VURULDU

Yapılan incelemede Barajyolu Pide ve Lahmacun Fırını'nın ruhsatsız olduğunun tespit edildiğini açıklayan Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Eşli, "Tespit sonrası gerekli yasal işlemler yapılmış olup, 29.12.2014 tarih ve 1815 sayılı Encümen Kararı ile ticaret ve sanat icrasından men edilmesine karar verilmiştir. Kararın alınmasının ardından ilgili firmaya ivedi şekilde kararın uygulanması için süre verilmiş ve sürenin sona ermesi ile birlikte bahse konu işyeri 14 Ocak Çarşamba günü saat 11.00'de belediyemiz zabıta müdürlüğü ekiplerince mühürlenmiştir" diye konuştu.

"HABERİ İHBAR KABUL ETTİK"
Gazetemizde çıkan haberleri ihbar kabul ettiklerini vurgulayan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Kanunlar çerçevesinde gerekli çalışmayı yapmakta ve herhangi bir kanunsuzluk tespit edilmesi durumunda yetkimiz dahilindeki gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Görevde olduğumuz 9 aylık kısa sürede Seyhan gibi büyük bir metropolün birikmiş sorunlarını çözmek için canla başla çalışıyoruz. Görev süremiz içerisinde örnek alan değil örnek gösterilen bir ilçe oluşturabilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN