Olgunlaşma'da tek hedef Adana

Adana'nın kültür ve tarihi zenginliklerini modernize ederek günümüze taşıyan ve el işi göz nurunu eserleri dünyaya tanıtan Adana Olgunlaşma Enstitüsü büyük düşünüyor

Olgunlaşma'da tek hedef Adana
Adana Olgunlaşma Enstitüsü Adana'nın kültür zenginliğini Türkiye ve dünyaya tanıtıyor. Çukurova'nın beyaz altını pamuğu, karnavallara konu olan portakalını el işi göz nuru ürünlerde kullanan Olgunlaşma Enstitüsü, kentin tanıtımı için de önemli işlerin altına imza atıyor. Enstitü Müdürü İkbal Kalın, 72 usta öğretmen ve öğrencilerle birlikte eğitim yuvasında adeta fabrika ayarında üretim yapıyor.

MODERN HALE GETİRİYOR
Tanıtım ve pazarlama ekibinden el sanatları öğretmeni Şule Özaltun Güven, nakış öğretmeni Fadva Akkaya ve bilişim teknoloji öğretmeni Rahime Demirci, 'Hedef Adana' başlığıyla yola çıktıklarını belirtti. Adana temalı ürünlerin büyük ilgi gördüğünü belirten Şule Özaltun Güven, "Konsolos ve büyükelçilerimizin daveti üzerine yurtiçi ve yurtdışında kentimizin kültür ve tarihin zenginliklerini geçmişten günümüze modernize edip ortaya çıkarttığımız eserlerimizle tanıtıyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN