Gaspçıları Yıldırım çarptı

Gaspçıları Yıldırım çarptı
Mersin'de lise öğrencilerinin telefonlarını görüşme yapmak için isteyen, sonrasında da öğrencileri bıçakla tehdit ederek telefonları gasp ettiği öne sürülen 4 zanlı, Yıldırım timlerince suçüstü yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, görüntü almak isteyen basın mensuplarına küfür ve tehditler yağdırdı.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, son günlerde artan gasp olayları üzerine güvenlik tedbirlerini artırdı. Öğrencilerin okul ve dershane çıkışında bıçak zoruyla telefonlarının gasp edildiği ihbarlarının artması üzerine araştırmayı derinleştiren ekipler, bir öğrenciyi gasp eden Halil Koray Kösen (19), Halil Sertkaya (19), Sezer Ateş (18) ve Eren Gündoğdu (18) isimli şahısları suçüstü yakaladı.

8 OLAY ORTAYA ÇIKTI

Emniyetteki sorgulamada birçok dosyadan sabıkası bulunan 4 şahıs, öğrencileri bıçakla gasp ettiklerini, telefonları da sattıklarını itiraf etti. Bugüne kadar 8 gasp olayına karıştığı bilgisine ulaşılan zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılar görüntü almak isteyen basın mensuplarına küfürler yağdırdı. Telefonlar sahiplerine teslim edildi.
BİZE ULAŞIN