Havamız güzel

Havamız güzel

Başkan Selahattin Aydoğdu, kulübün borcundan yapılan transferlere kadar merak edilen tüm soruları cevapladı

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydoğdu, Ziraat Türkiye Kupası'nda karşılaşacağı Beşiktaş maçı öncesinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte tam kadro basının karşısına çıktı. Borçlardan yapılan transferlere varıncaya kadar birçok konuda başlıklar açan Başkan Aydoğdu, "İstesek de, istemesek de şampiyonluk havasına girdik. Havamız güzel. İkinci yarıda bu olumlu hava estiği sürece taraftarlarımızla kenetlenip şampiyonluk yolunda ilerleyeceğiz" dedi.

BORÇ 16 MİLYONA DÜŞTÜ

Sezona yaklaşık 18-20 milyon liralık bir bütçe ile başladıklarını ve şu ana kadar 10 milyon TL harcadıklarını belirten Başkan Aydoğdu, "Göreve geldiğimizde kulübün borcu 23 milyon TL idi. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarımızın disiplinli çalışmaları sonucu borç bugün itibariyle 16,5 milyon TL'ye düştü. Ayrıca sponsor bularak 3 milyon 200 bin lira maddi destek elde ettik. Bu küçümsenmeyecek kadar büyük başarı. Bize her konuda destek olanlara yürekten teşekkür ediyorum" diye konuştu.

UMUT'TA SIKINTI YOK

Teknik kadronun raporu doğrultusunda sportif direktör Samet Aybaba'nın girişimleriyle 2 oyuncu transfer ettiğini belirten Aydoğdu, "Forvet ve orta sahaya iki yabancı alacağız. Umut konusunda bir sıkıntı yok. Kaleci almayı düşünmüyoruz " dedi. Mulenga'nın kendilerini tuzağa düşürdüğünün altını çizen Aydoğdu, "Bize 'Benim şu an paraya ihtiyacım yok. Arkadaşlarıma dağıtın' dedi. Biz de ona güvendik. Sonradan bizi federasyona şikayet etti. Çin'e gitti. Hukuki işlemler başladı" dedi.

10 BİN PASSOLİG SATILDI

Ziraat Türkiye Kupası'nda bugün Beşiktaş ile 28'inci randevuya çıkacaklarını ifade eden Başkan Aydoğdu, "Beşiktaş'ı evimizde yeneceğiz. Passolig ile 10 bin bilet alındı. Beşiktaş'a 3 bin kişilik yer ayırdık" dedi. Asbaşkan Emin Yumuşak ise, Adana'nın şampiyonluk havasına girdiğini belirtti. Başkan Vekili Ümit Onatça da ilerleyen dönemde iki önemli gece düzenleyeceklerini söyleyerek, "Bunlardan biri STK ve iş adamlarına, diğeri ise taraftara yönelik olacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN