Emitt Fuarı'nın gözdesi Mersin

Emitt Fuarı'nın gözdesi Mersin

İstanbul'da düzenlenen Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na katılan Mersin'in standı büyük ilgi gördü

Mersin'in turizm alanındaki makus talihi atılan adımlarla bir bir yıkılıyor. İstanbul'da düzenlenen Emitt Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na kentin önde gelen tüm dinamikleri ile katılan Mersin, katılımcıların yoğun ilgisini gördü. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde tüm ilçe belediyeleri ile birlikte katıldığı fuarı değerlendiren Vali Özdemir Çakacak "Emitt fuarı son derece önemli bir fuar. Biz sadece Emitt'e değil, dünyadaki diğer turizm fuarlarına da katılmak zorundayız. Önemli potansiyele sahip bir şehiriz. Onlarca medeniyete beşiklik etmiş bir kentiz. Mesela inanç turizmi her yerde yoktur ama Mersin'de var. Dolayısıyla yabancıların da rağbet edebileceği bir turizm çeşitliliğimiz var. Bunun yanında 321 kilometrelik bir denizimiz var. Akdeniz'in incisi diyoruz, pırıl pırıl bir denizimiz var. Yaylalarımız, Karboğazı'mız, sportif tesislerimiz var. Sahip olduğumuz bu değerleri bu tür fuarlar ile tanıtmak ve turist çekmek amacındayız" dedi.

TÜM FUARLARDA TANITILACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise kentin her ilçesinde ayrı bir kültürel zenginlik bulunduğuna dikkat çekerek "Mersin gerçekten sadece Türkiye'nin değil dünyanın en eski yerleşimlerinin bulunduğu bir kent. Bütün ilçelerinde değişik tarihi dönemlere ait kültürel değerler var. Bu eserlerin mutlaka gün yüzüne çıkarılması ve tanıtılması lazım. Bugüne kadar Mersin Büyükşehir olarak bu fuara katılım olmamıştı. Amacımız Akdeniz'in bir incisi olan bu kentin değerlerini tüm dünya ile paylaşabilmek. Turizm konusunda Mersin'i öne çıkarabilmek istiyoruz. Bundan sonra tüm fuarlara katılacağız ve tüm ilçelere bu standımız da yer vereceğiz" diye konuştu.

MERSİN BÖYLE TANITIM GÖRMEDİ

Mersin'in bir bütün olarak fuara çok iyi hazırlandığına dikkat çeken Mersin turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) Başkanı Hamit İzol "Fuarda ki en iyi stantlardan birisine sahibiz. Mersin'in hiç görmediği reklamı burada yapılmakta. Her türlü tanıtımı yapılıyor, her şeyi ile Mersin burada. Emitt Fuarı Mersin'i kenti yurtdışına en iyi şekilde tanıtacak fuardır. Mersin'de turizmin gelişmesi için çok büyük çabalarımız oldu, başarıya ulaştığımızı görüyoruz, Mersin artık 'Turizmde ben de varım' diyor" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN