Kara haber

Mersin İdmanyurdu'na kötü haber 12 Haziran'dan önce geldi. Önceki gün toplanan CAS, kırmızı-lacivertli ekibin transfer yasağını kaldırmadı. Yönetim ve teknik heyet büyük şok yaşadı

Kara haber
Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu dün Uluslararası Spor Tahkim Kurulu'ndan (CAS) gelen haberle sarsıldı. Eski kaleci David Bicik'in alacakları nedeniyle FIFA'ya başvurmasının ardından gelişen süreçte kırmızı-lacivertli ekibe iki dönem transfer yasağı koyan kurul, 12 Haziran'da açıklayacağı kararı önceki gün toplanarak Mersin İdmanyurdu kulübüne bildirdi.

İKİNCİ YARI KALKACAK
Transfer yasağını kaldırmayan CAS, Mersin İdmanyurdu'nun 2015-2016 futbol sezonunun ikinci yarısında oyuncu alabileceğini açıkladı. Yaşanan gelişmenin ardından teknik direktör Rıza Çalımbay ile İstanbul'da bir araya gelen Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, "Kaldırılmasını bekliyorduk ama olmadı" dedi.

KAHRAMANLI TEPKİ GÖSTERDİ
"CAS bu kararı verecekti neden bu kadar bekledik" diyerek karara tepki gösteren Başkan Kahramanlı, "Artık önümüze bakacağız. Geçen sezon başarılı olan mevcut kadromuz, yeni sezonda da devre arasına kadar takımı sırtlayacak güçtedir. Sezonun hazırlıklarına ara vermeden hemen başlayacağız" şeklinde konuştu.

ZOR BİR SÜREÇ BEKLİYOR

Teknik patron Rıza Çalımbay ise, başkan Ali Kahramanlı ile İstanbul'da bir araya geldiklerini, CAS'ın kararının avukat tarafından kendilerine iletildiğinin belirterek, "Karar çok üzücü bir durum. Yeni sezonda da aynı yasakla karşı karşıya kaldık. Mersin İdmanyurdu'nu gerçekten sıkıntılı bir süreç bekliyor" şeklinde konuştu.

SALI GÜNÜ BİR ARAYA GELECEKLER
Teknik patron Rıza Çalımbay, CAS'ın kararının ardından 12 Haziran tarihini beklemeyeceklerini ifade ederek, "Kulüp Başkanımız Ali Kahramanlı ve yöneticilerimiz ile önümüzdeki hafta salı günü bir araya gelip bütün şartları masaya yatıracağız. Bütün kararları vereceğiz. Bizler de ona göre hareket edeceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN