Gaziantepspor'a hoca dayanmıyor

Teknik direktör Okun Buruk ile yolları ayıran Gaziantepspor son on yılda 17 teknik adam değiştirdi. Kulüp en başarılı dönemi Tolunay Kafkas ile yaşadı

Gaziantepspor'a hoca dayanmıyor
Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor, son 10 yılda 17 teknik direktör eskitti. 1990-91 sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig'de kesintisiz olarak yer alan Gaziantep ekibi, teknik direktör konusunda istikrarı yakalayamadı. Sezon başında teknik direktörlüğe getirilen Okan Buruk'la yolların ayrılmasıyla son 10 yılda 17'nci teknik direktörünü eskiten kırmızı-siyahlı ekipte yeni teknik direktör arayışları sürüyor.

KAFKAS EN BAŞARILISI

Gaziantepspor, yeni hocasıyla anlaşmasıyla 10 yılda teknik direktörlük koltuğuna 18. ismi oturtmuş olacak. Kulüp son 10 yılda hocalığını yapan isimler arasında Tolunay Kafkas'ın farklı bir yeri bulunuyor. Genelde 37-47 puan bandında sezonu tamamlayan Gaziantepspor, Kafkas ile 59 puan topladı ve sezonu 4. sırada tamamlayarak Avrupa vizesi aldı. Kafkas yönetiminde, UEFA'da mücadele eden takım istediği sonucu alamadı.

TEKNİK ADAMLARIN LİSTESİ
Gaziantepspor son 10 sezonunda şu teknik adamlarla çalıştı; Faruk Hadzıbegiç , Hüseyin Kalpar, Samet Aybaba, Walter Zenga, Erdoğan Arıca, Mesut Bakkal, Seçkin Göksel, Bünyamin Süral, Nurullah Sağlam, Jose Coceino, Tolunay Kafkas, Abdullah Ercan, Hikmet Karaman, Bülent Uygun, Sergen Yalçın, Tahsin Tam ve Okan Buruk.

BİZE ULAŞIN