Kaçak yüzenlere havadan baskın

Kaçak yüzenlere havadan baskın
Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yasak olmasına rağmen DSİ sulama kanallarına kaçak olarak girenlere karşı önlem almak isteyen Adana Emniyet Müdürlüğü, polis helikopterinin havadan verdiği destekle operasyon düzenledi. Yasak olmasına rağmen kanala girerek serinlemeye çalışan 45 çocuk gözaltına alındı. Çocuklar yapılan uyarılardan sonra salıverildi.

HELİKOPTERLİ TAKİP
Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ile Sualtı ve Güven timleri, sıcak yaz ayları nedeniyle kanalda boğulmaları engellemek için kaçak olarak DSİ kanallarına giren çocukları takibe aldı. Polis helikopteri, Kışla Mahallesi, Mavi Bulvar ve Ege Bağatur Bulvarı'ndan geçen sulama kanalları üzerinde uçuş yaptı. Kanalda yüzenlerin yeri, telsizle polis ekiplerine bildirildi.

45 ÇOCUK GÖZALTINA ALINDI

Suda yüzen bazı çocuklar polisleri görünce kanal kenarına bıraktıkları elbiselerini alıp kaçarken, polise yakalanan çocuklar ise ağladı. Polis amca ve ablalarına "Bir daha suya girmeyeceğiz. Bizi bırakın" diyerek gözyaşı döktü. Yaklaşık 1 saat süren uygulamada canlarını tehlikeye atarak serinlemeye çalışan 45 çocuk yakalandı. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen çocuklara kanalda yüzmenin tehlikelerini anlatan polis, buraya çağrılan ailelerine teslim edildi.

BİZE ULAŞIN