"Bana bir kişi daha öldürtmek istediler"

Bana bir kişi daha öldürtmek istediler
Adana'da geçtiğimiz Şubat ayında evinin önünde kar maskeli kişiler tarafından silahlı saldırı sonucu öldürülen Kocavezir İş Merkezi eski Başkanı Hasan Gökçe'nin (35) katil zanlıları olduğu ileri sürülen 2'si tutuklu, 3 firari 13 şüpheli hakkında "Kasten öldürme, suçluyu kayırma" suçlarından müebbet hapis ve 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Savcı, şüphelilerle öldürülen Gökçe kardeşler arasında Kocavezir İş Merkezi başkanlığı yüzünden husumet olduğunu, şüpheli Garip Erbaş(47) ile firarda olan iki oğlu Fatih ve Özgür Erbaş'ın azmettirici olduğunun altını çizdi. Tetikçi olduğunu itiraf eden Fatih Onay'ın(37), Erbaş kardeşlerin kendisine 2'nci cinayet işletmek istediklerini söylediği de ortaya çıktı.

AĞABEYİ GİBİ ÖLDÜRÜLDÜ

Olay, 18 Şubat 2015 günü Seyhan İlçesi Emek Mahallesinde meydana geldi. Bir dönem Kocavezir İş Merkezi başkanlığı yapan Hasan Gökçe, 2009 yılında silahlı saldırıda öldürülen ağabeyi Hikmet Gökçe gibi, evinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan Hasan Gökçe kurtarılamadı. İddianameye göre, Marmaris'ten arayan bir kadın Gökçe'yi Fatih Onay'ın işlediğini ihbar etti. Bu cinayeti aydınlatmak için çok titiz çalışan polis tüm bilgileri değerlendirdi. Polis, Garip Erbaş, Fatih Onay ve cinayet eşyalarını saklayan Cihan Ağalarer ile birlikte 7 kişiyi gözaltına alırken, azmettirici Özgür Erbaş, Ferhat Erbaş ve zanlıyı olay yerine götüren Bülent Uçak kaçtı.

PARAYA BOĞARIM

Soruşturmayı tamamlayan savcı, 2'si tutuklu, 3 firari şüpheli hakkında müebbet hapis istemi ile dava açarken, 7 şüpheli hakkında da 'suçluyu kayırma'dan 5 yıla kadar hapis talep etti. Suçunu itiraf eden şüpheli, kendisini Özgür ve kardeşi Fatih'in azmettirdiğini, cinayetten sonra kendisine araba, para ve Kocavezir otoparkının işletmesini vaat edildiğini söyledi. Şüpheli ifadesinde, aynı kişilerin kendisine bir cinayet daha işlettirmek istediklerini ancak kabul etmediğini de ileri sürerek, "Bu adamı da öldürür. Seni paraya boğacağım" dediklerini öne sürdü. Nazan ERDEM
BİZE ULAŞIN