Bronz Merve

Azerbaycan'da düzenlenen 1. Avrupa Oyunları'nda 53 kiloda bronz madalya kazanan milli güreşçimiz Merve Kenger, "Kazandığım madalya ülkeme armağan olsun" dedi

Bronz Merve
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirilen "1. Avrupa Oyunları"nda güreşte Türkiye'ye bronz madalya kazandıran Merve Kenger, Kahramanmaraş'ta sevinçle karşılahdı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı'yı ziyaret eden Kenger, duygularını anlattı. Ali Kabakçı, ilk kez gerçekleştirilen oyunlarda milli takımı temsil eden bir sporcunun Avrupa üçüncüsü olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

HEDEFİM ÇOK BÜYÜK

Merve Kenger'in disiplinli ve hedefleri olan bir sporcu olduğunu vurgulayan Kabakçı, başarı için çok çalışılması gerektiğini belirterek, "Merve, adım adım hedefine ulaşmak için birçok dereceler elde etti. Bu özverili çalışmalarının sonucu da birincisi yapılan, yoğun katılımın olduğu Avrupa oyunlarında ses getirerek Avrupa üçüncüsü oldu" dedi. Kabakçı, Merve'nin büyük başarı elde ederek, Türk kadınının neler başarabileceğini güreşte de ortaya koyduğunu sözlerine ekledi.

İLK MADALYAYI KAZANDIRDIM
Merve Kenger ise hedefinin dünya şampiyonasına katılarak olimpiyatlara vize almak olduğunu söyledi. İlk kez gerçekleştirilen 1. Avrupa Oyunları'nda derece yapmanın gururunu yaşadığını ifade eden Kenger,"İlk kez ülkeme ilk madalyayı kazandırdım. Bu madalya ile ilk olarak tarihe geçti. İnşallah dünya şampiyonasında vizeyi alıp olimpiyatlarda ülke yine bir ilki yaşatmak istiyorum. Benden dualarını esirgemeyen Türk halkına teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN