Küçük Songül az kalsın yanacaktı

Adana'da korsan gösteriler sırasında atılan bir Molotof kokteyli, evine doğru giden bir anne ile iki kızının önüne düştü. Üç yaşındaki Songül yaralandı. Küçük kızın sağlık durumu iyi

Küçük Songül az kalsın yanacaktı
Adana'da yasadışı terör örgütü PKK sempatizanlarının düzenlediği korsan gösteriler sırasında atılan Molotof kokteyli az kalsın 3 yaşındaki Songül Yiğitalp'in ölümüne neden oluyordu. Ayağı yanan küçük kız hastaneye kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Polis eşliğinde sağlık raporu alan küçük kızın başına gelenler çok yönlü soruşturulmaya başlandı.

KORSAN GÖSTERİ

Dağlıoğlu Mahallesi'nde PKK yandaşları korsan gösteri düzenledi. Yasadışı sloganlar atan göstericiler, Molotof kokteyli ve havai fişek atmaya başladı. Bu sırada polisler göstericilere müdahale etti. Göstericiler dağılırken atılan bir Molotof kokteyli, anne Hülya Yiğitalp, 3 yaşındaki Songül ve üç aylık Neslihan'ın bulunduğu çocuk arabasının önüne düştü.

AYAĞI YANDI
Patlayıp alev topuna dönen Molotof kokteylinin parçaları Songül'ün sol ayağına isabet edince küçük kızın ayağının bilek kısmı yandı. Acı içinde ağlayama başlayan Songül'ün feryadına polisler yetişti. Hemen hastaneye kaldırılan küçük Songül'ün burada tedavisi yapıldı. Polisle birlikte sağlık raporu alan anne Hülya Yiğitalp, olayı şöyle anlattı: Kızlarımla birlikte misafirlikten dönüyorduk. Birden önümüze bir şişe düştü. Alevler sardı etrafımızı. Kızım Songül acı içinde bağırmaya başlayınca ayağının yandığını anladım. Resmen ölümden döndük. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
BİZE ULAŞIN