Patriot birliğinde görev değişimi

Kahramanmaraş'taki Alman Patriot Birliği'nin komutanı Albay Colonel Wolfgang Rasguin, görevini Albay Michael Hogrebe'ye devretti

Patriot birliğinde görev değişimi
Türkiye'nin NATO'dan talebi üzerine Ahir Dağı eteğindeki Gazi Kışlası'na konuşlandırılan ve yaklaşık 3,5 yıldır faaliyet gösteren Alman Patriot Birliği'nde görev değişimi yapıldı. Birliği 6 aydır komuta eden Albay Colonel Wolfgang Rasguin, görevini Albay Michael Hogrebe'ye devretti. Kahramanmaraş'taki Gazi Kışlası'nda düzenlenen törene, Almanya Genelkurmay Başkanlığı Harekat Başkanı Korgeneral Hans Werner Fritr de katıldı.

"GELENEKLERİ ÖĞRENDİM"
Görevini devreden Albay Rasguin, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: Görevim süresince Türkiye'nin gelenek ve göreneklerini ve her şeyden önce insanları hakkında olumlu görüşler edindim. 2013 yılından bu yana koşulsuz ve profesyonelce ifa ettiğimiz görevimiz, Türk ulusunun desteği olmadan yerine getirilemezdi. Buradaki askerlerimin her biri evine giderken yanına kişisel izlenimler ve deneyimler götürecektir. Mutlaka Türkiye'yi ve halkını başka gözlerle görecektir.

HAREKAT MADALYASI

Kahramanmaraş halkının kendilerine gösterdiği misafirperverliği, sıcak, samimi ve örnek içtenliği her zaman iyi şekilde hatırlayacağını bildiren Rasguin, Türk Silahlı Kuvvetleri yetkililerine de teşekkür etti. Korgeneral Fritr ve Albay Hogrebe'nin de konuşma yaptığı törende, Albay Rasguin, görevini mevkidaşı Hogrebe'ye devretti. Rasguin'e harekat madalyası verilmesinin ardından, Türkiye ve Almanya ulusal marşları çalındı. Törene, Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Cemalettin Doğan, Gaziantep ve Adana'daki patriot hava savunma sistemlerinde görevli komutanlar ile diğer ilgililer katıldı.
BİZE ULAŞIN