Kanalizasyon akıyor ASKİ 6 aydır bakıyor

Adana Balık Pazarı'nın hemen arkasındaki kanalizasyon kaçağını ASKİ 6 aydır gidermiyor. Lokantalar ve kahvehaneler kokudan geçilmiyor

Kanalizasyon akıyor ASKİ 6 aydır bakıyor
Adana merkez Seyhan Belediyesi sınırları içindeki Sucuzade Mahallesi'nde bulunan Balık Pazarı'nın arka sokağı, 6 aydır kanalizasyon kokusu çekiyor. 30030 Sokak'ta 6 ay önce patlayan kanalizasyon borusundan sızan pis suların oluşturduğu birikinti, etrafa mikrop ve hastalık saçıyor. Sokak esnafı, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ASKİ) 3-4 kez gönderdiği ekiplerin, onarım yapmadan gittiğini söyledi.

ZAMAN ZAMAN ARTIYOR

Lokantalar ve kahvehanelerin bulunduğu, Balık Pazarı tezgahlarına sadece 15 metre mesafedeki sokaktaki kanalizasyon sorununun giderilmemesine vatandaşlar tepki gösteriyor. Sokak esnafı, özellikle yakındaki düğün salonunda düğün ya da nişan olduğu günlerde sızıntının arttığını ve birikintinin büyüdüğünü belirtiyor. Vatandaşlar, birikintinin zaman zaman sokağı kapatacak kadar çoğaldığını vurguluyor.

ASKİ SADECE SU BASIYOR

Yaz sıcaklarının kendini göstermesiyle kokunun daha da çekilmez hale geldiğini belirten vatandaşlar, "Koku, lokantalar ve kahvehanelerin içine kadar giriyor. Hatta balıkçı tezgahlarına ulaşıyor. Sağlığımız tehlike altında olduğu gibi, işimiz de zarar görmeye başladı. Sokağa gelenler, kokuyu alınca ne yemek yiyor ne kahvehaneye giriyor. ASKİ ekipleri 3-4 kez geldi ama sadece su basıp gittiler. Oysa burada bir kırık var ve bunun giderilmesi gerekiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN