Sel felaketine anında müdahale

Sağanak yağışın getirdiği sel sularına yenik düşen İskenderun'da yaraların sarılmasına başlandı. İskenderun Belediyesi ekipleri canla başla çalışarak hayatı normale döndürmeye çalışıyor

Sel felaketine anında müdahale
Hatay'ın İskenderun ilçesinde geçtiğimiz Cumartesi günü sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel felaketinin yarattığı olumsuz tabloyu ortadan kaldırmak için İskenderun Belediyesi ekipleri canla başla çalıştı. Felakete anında müdahale eden ekipler, olası bir facianın yaşanmasının da önüne geçmiş oldu.

OTOYOL MENFEZİ PATLADI

Denizciler, Sarıseki ve Karayılan mahallelerinde yaşanan sel nedeniyle çok sayıda ev ve işyerinde su baskınları yaşandı. İskenderun-Adana karayolu uzun süre trafiğe kapandı. Yolda mahsur kalan araçlar iş makinelerinin yardımı ile kurtuldu. Özellikle Sarıseki Mahallesi'nde etkili olan sel suları mahalleden geçen Kuru Deresi'ni taşırdı ve otoyol menfezini patlattı.

E91 KARAYOLU GÖLE DÖNDÜ
İskenderun-Adana otoyolunun üst kısımlarında heyelan oluşunca kayan toprak ve taşlar yolun bir bölümünü trafiğe kapattı. Denizciler Belediye Garajı'nda bulunan iş makineleri Belediye Başkanı Seyfi Dingil'in talimatı ile hemen olay yerine gönderildi ve kapanan otoyolun açılması için çalışma başladı. Sel suları nedeniyle E91 karayolu da göle döndü. Belediye Başkan Yardımcıları Ergün Gözükçük ile Cemil Çengel, olay yerine giderek ekiplerin çalışmasını yakından takip etti. Sürekli Başkan Seyfi Dingil'e bilgi aktaran Başkan Yardımcıları, "En sevindirici nokta olayda ölen ya da yaralanan kimsenin olmaması. Belediyemize ait tüm iş makineleri, arazözler, vidanjörler devrede, vatandaşımızın emrinde" dedi.
BİZE ULAŞIN