Kocamaz: Dünya Mersin'i tanıyacak

Kocamaz: Dünya Mersin'i tanıyacak
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin düzenlediği iftar programında sanayici ve işadamlarıyla buluştu. TISİAD Başkanı Nevaf Kılıç'ın ev sahipliğinde, Mersin Tenis Kulübü'nde gerçekleşen iftar yemeğine, Irak Gaziantep Başkonsolosu Taban Al Bazzaz, Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, sanayici ve işadamları katıldı.

ZİRVE MERSİN'DE

Mersin'in tüm dünyada, her platformda tanıtılmasına yönelik yoğun bir gayret içerisinde olduklarını açıklayan Başkan Kocamaz, "22 Ekim'de kardeş şehirlerin zirvesini öncü olarak Mersin'de yapacağız. Bu zirve sadece Türkiye'den bir kentle yurt dışından bir kent ile değil tüm dünyadan farklı ülkeler arasındaki kardeş şehirlerin de katılacağı bir zirve olacak. Dünya Mersin'i tanıyacak" dedi.

TÜRKİYE-IRAK İLİŞKİLERİ

Irak'ın, tarihin derinliklerinden günümüze kadar Türkiye ile iyi ilişkiler içerisinde olduğunu ifade eden Kocamaz, "Yaşadığı birçok olumsuzluğa rağmen bugün halen ayakta duruyor olması gerçekten takdir edilecek bir durum. İnşallah Türkiye'nin çeşitli illerinde yapılan bu tür toplantılarla Iraklı Türk işadamları arasındaki ilişkiler ileri noktalara ulaşır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN