Gündoğdu TEOG'da Türkiye birincisi oldu

Adana Gündoğdu Koleji'nden 22 öğrenci TEOG'da tam puan alırken, 56 öğrenci sadece bir hata yaptı. Türkiye 1'incisi olan Deniz Buse Sözbilir doktor olmak istiyor

Gündoğdu TEOG'da Türkiye birincisi oldu
Adana Gündoğdu Koleji (AGK) öğrencileri TEOG ortak sınavında bu sene de Türkiye 1'incisi oldu. AGK'dan 22 öğrenci tüm soruları doğru cevapladı. Ayrıca sınavlarda 56 öğrenci bir yanlış yaparken 222 öğrenci de 450-500 arası puan aldı. İki sınavda da hata yapmayan Deniz Buse Sözbilir ise Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Sözbilir, başarısını "Okulda dersi dinliyorum eve gelince de çalışmaya devam ediyorum. İkinci sınav çok zor değildi. Çalışanın yapabileceği sorulardı" şeklinde özetledi. Sözbilir, üniversite sınavında ise tıp fakültesini hedeflediğini söyledi.

ÜSTÜN PERFORMANS
AGK Eğitim Genel Müdürü Naide Karaoğlu, sınava katılan tüm öğrencilerinin bu sene de üstün bir performans göstererek büyük bir başarıya imza attıklarını belirterek, "Eğitimde sınavlar olmazsa olmazdır ve herkes sınavlarda başarılı olmak için büyük çaba harcar. Tüm 8. sınıf öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin derslerdeki performanslarını böyle önemli sınavlarda gösteriyor olmaları çok önemli. Hepsiyle iftihar ediyoruz" diye konuştu.

"ÇOK MUTLUYUZ"
Büyük oğlu Sertaç'ın da Jeoloji Mühendisi olduğunu söyleyen Deniz Buse Sözbilir'in annesi Cemile Sözbilir ise "Kızımla gurur duyuyoruz ve çok mutluyuz. Düzenli ders çalışır, gece saat 10.00 olduğunda uyur. Küçükken de doktor olmak isterdi. İnşallah başaracağına inanıyorum. Başarısında bizler kadar okulunun ve öğretmenlerinin de katkısı büyük" açıklamasında bulundu.
BİZE ULAŞIN