İslam dünyasında akan kan durmalı

İslam dünyasında akan kan durmalı
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, ülkemizdeki bayram güzelliklerinin İslam Coğrafyası'nda aynı huzurla yaşanamadığına dikkat çekerek, "Sevinçle birlikte hüznü de yaşıyoruz. İslam Coğrafyası'nda akan kanın durmasını istiyoruz. Bayramda yaşadığımız tüm güzelliklerin tüm İslam aleminde de yaşanmasını ve bayramın bütün insanlığa hayır getirmesini temenni ediyoruz" dedi.

MÜSTESNA GÜNLER

Birlik, beraberlik ve paylaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği Ramazan Ayı'nın geride bırakılarak Ramazan Bayramı'na erişmenin mutluluğunun yaşandığını kaydeden Çakacak, "Bayramlaşmamızdaki amaç da, sevinçler ile mutlulukların paylaşıldıkça artmasıdır. Toplumumuzda ayrı bir yere sahip olan bayramlar, bizim için müstesna günlerdir" ifadesini kullandı.

AKAN KAN DURSUN
İslam Coğrafyası'nda akan kanın durmasını temennisinde de bulunan Çakacak, şunları söyleri: "Bayramlarda sevinçle birlikte hüznü de yaşıyoruz. İslam Coğrafyası'nda aynı huzuru göremediğimiz yerler var. Onlar için üzülüyoruz. Oralarda akan kanın durmasını, insanların da üzülmemesini istiyoruz. Bayramda yaşadığımız tüm güzelliklerin tüm İslam aleminde de yaşanmasını ve bayramın bütün insanlığa hayır getirmesini temenni ediyoruz"
BİZE ULAŞIN