Çakma polis yakayı gerçeğine kaptırdı

Adana'da alışveriş merkezi önünde kimlik kontrolü yapan sahte komiser Hüseyin Öndün sivil polislere yakalandı

Çakma polis yakayı gerçeğine kaptırdı
Adana'da gittiği bir alışveriş merkezi önünde kendini komiser olarak tanıtan ve AVM'ye gelenlere kimlik kontrolü yapan 29 yaşındaki Hüseyin Öndün, sivil polislerce yakalandı. Gözaltına alınan ve ifadesinin ardından serbest bırakılan Hüseyin Öndün'nün, "Polislik mesleğine çok merakım var. Ne kadar uğraştıysam da polis olamadım. Kötü bir niyetim yoktu" dediği öğrenildi.

PANİKLEYİNCE YAKALANDI

Olay, Sinanpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Alışveriş merkezinde görevli güven timleri, Hüseyin Ö.'nün vatandaşların kimliğini kontrol ettiğini fark etti. Şüpheliyi takip eden sivil ekipler, şahsın yanına yaklaşarak, kimlik sordu. Gerçek polisleri karşısında gören Hüseyin Ö., panikleyerek tedirgin hareketlerde bulununca gözaltına alındı.

SAHTE KİMLİK ÇIKTI
Akıncılar Polis Merkezi'ne götüren zanlının üzerinde yapılan aramada sahte polis kimliği ile rozet ele geçirildi. Sahte polis kimliğini internetten indirip, üzerine kendi fotoğrafını yapıştırdığını itiraf eden Hüseyin Öndün, "Bütün uğraşlarıma rağmen polis olamadım. Polislik mesleğini çok seviyordum. İnternetten kimliği indirdim. Rozeti de emekli emniyet mensubu olan dayımdan aldım" dedi.
BİZE ULAŞIN