'Sporun yanındayız'

'Sporun yanındayız'

Adana Valisi Mustafa Büyük, muay thai ve tekvandoda başarılı olmuş sporcuları makamında kabul edip, yılın en başarılı antrenörü olarak aday gösterilen Teslime Çelik'e destek sözü verdi

  • Güney
  • Salı 29.07.2015
Adana Valisi Mustafa Büyük, Dünya Muay Thai Federasyonu tarafından "Yılın En Başarılı Antrenörü" olarak aday gösterilen Teslime Çelik'e her türlü desteği sağlayacağını söyledi. Vali Büyük, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Teslime Çelik, İl Temsilcisi Ramazan İncetaş, milli takım antrenörleri Hakan Şahade ile Yalçın Sizgen, Tekvando Antrenörü Mehmet Fazıl Çalış ile sporcuları makamında kabul etti.

DESTEK SÖZÜ VERDİ

Vali Büyük, Tayland'da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası'na katılacak olan Hayri Doğan Hozanlı, Yusuf Caner Duvar, Caner Kart, Yusuf Şamil Özkaya, Kerem Şahade ile tekvando da Avrupa ikincisi olan Emine Nur Palaz'ın başarılarını kutladı. Dünya Muay Thai Federasyonu tarafından 6 aday içinden yılın antrenörlüğüne aday gösterilen tek kadın antrenör Çelik ile gurur duyduğunu belirten Vali Büyük, "Çelik'e her türlü desteği sağlayacağız" dedi.

ADANA BAŞARILI

Vali Büyük, uzak doğu sporlarında Adana'nın Türkiye genelinde ve yurtdışında hayli başarılı olduğunu belirterek, Muay Thai'de 3 kez Dünya Şampiyonu olan Hayri Doğan Hozanlı'yı başarısından dolayı kutladı. Büyük, ayrıca 12-24 Ağustos tarihleri arasında Tayland'ın Başkent'i Bangkok'ta 105 ülkenin sporcularının katılımıyla gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası'na Adana'dan katılacak olan 5 sporcu ile antrenörlere başarılar dileyerek sporculardan madalya sözü aldı.
BİZE ULAŞIN