Banka kredisiyle şampiyonaya gitti

Tayland'da Dünya Gençler Petank Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanan Milli Bocceci Mirkasım Yıldırım, sponsor bulamayınca çareyi kredi çekmekte buldu

Banka kredisiyle şampiyonaya gitti
Mersinli 17 yaşındaki milli sporcu Mirkasım Yıldırım, Tayland'da düzenlenecek olan Bocce Dünya Gençler Petank Şampiyonası'na gidebilmek için aradığı desteği bulamayınca bankadan tüketici kredisi çekmek zorunda kaldı. Bocce Federasyonu'nun yeterli bütçeye sahip olmaması ve Mersin'in sahipsizliği yüzünden şampiyona masrafları için dört bin lirayı bulamadığını söyleyen Yıldırım, "Ay yıldızlı formayı giymeyi çok istiyordum. Bu yüzden kredi çektim" dedi.

KAPILAR YÜZÜNE KAPANDI

Mayıs ayında Samsun'da düzenlenen Türkiye Gençler Petank Şampiyonası'nda onlarca sporcu arasından dördüncü olan ve bocce milli takımına seçilen Yıldırım, 31 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında Taylan'da düzenlenecek olan Dünya Gençler Petank Şampiyonası'nda Türkiye'ye temsil etme hakkı kazandı. Kendi imkanlarıyla başarılı işlerin altına imza atan milli sporcu Mersin'de bir çok yete başvurmasına rağmen kapılar hep suratına kapandı.

DÖRDÜNCÜYE DESTEK YOK
Şampiyonaya katılacak ilk üç sıradaki milli takım sporcularına Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu'nun sponsorluk yapacağını dile getiren Yıldırım, "Federasyon bütçe yetersizliği nedeniyle dördüncü sıradaki sporculara yardım edemiyor. Bende şampiyonaya kendi imkanlarımla katılacağım. Benim gibi bir bocce sporcusu olan babam bankadan 4 bin TL kredi çekti. Bu parayı Tayland'da yeme-içme ve konaklama masraflarım için kullanacağım" dedi.

ŞAMPİYON OLACAĞIM
Ay yıldızlı formayı giyecek olmanın mutluluğunu taşıdığını kaydeden Mirkasım Yıldırım, "Bu çok büyük bir gurur. Binlerce gencin içinden sayılı sporcular bu duyguyu tadabiliyor. Bende bunlardan bir tanesiyim. Sorumluluğumu biliyorum. Günde en az 5 saat antrenman yapıyorum. Hedefim Tayland'da şampiyon olmak. Oraya gidip herkesten daha iyi olduğumu göstereceğim. Çok hırslı ve istekliyim. Allah'ın izniyle de şampiyon olup döneceğim" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN