Terör bitsin huzur gelsin

Terör bitsin huzur gelsin
Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Nihat Sözütek'in, Ceyhan ve Pozantı ilçelerinde esnaf ve sanatkarlar odalarını ziyaretlerinde, ortak temenni "Terör bitsin, huzur gelsin" oldu. Esnaf odalarının temsilcileri, terörün bütün ülkeye zarar verdiğini belirterek, birlik ve bareberlik inde barış ve huzurun sağlanması gerektiğini belirtti.

MEZARLIKTA AYRIM OLMAZ

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Başkan Vekili Mustafa Göktaş ile gittiği Ceyhan'da Fırıncılar ve Unlu Mamulcüler Esnaf Odası Başkanı Hakan Koşmaz, Yönetim Kurulu üyeleri Serdar Yaracıer, Zeki Toprak ve Ali Koşmaz'la görüştü. Başkan Koşmaz ziyarette yaptığı açıklama yaşanan terör olayları nedeniyle, halkın ve esnafın huzurunun kaçtığını, ekonomik durgunluğun esnafı sıkıntıya düşürdüğünü söyledi. Birlik Başkanı Nihat Sözütek de barış için herkesin eline, diline sahip olması ve silahların hemen susması gerektiğini söyleyerek, "Mezarlıklarda Kürt- Türk ayrımı yapabilir misiniz? Çanakkale'de, Türk-KürtÇerkez, Alevi-Sunni omuz omuza vatan için ölmedik mi?" dedi.

DESTEK İSTEYECEĞİZ

Pozantı ziyaretinde ise ilk durak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yunus Aytekin oldu. Başkan Aytekin, Birlik Başkanı Sözütek ve Başkanvekili Göktaş'ı, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Bulat, Abdurrahim Konuk ve Mustafa Gülmüş ile karşıladı. Başkan Aytekin Başkan Sözütek ve yönetimini tebrik edip, başarılar dilerken "Sizlerin orada olmasından, yönetimimiz ve esnafımız olarak memnunuz. Her zaman yanınızdayız. Pozantı esnafı olarak marketlere karşı haklarımızı korumak için verdiğimiz mücadelede başarılar elde ettik. Sıkıntıları aşarken, gerektiğinde sizlerin de desteğini isteyeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN