300 milyon dolarlık yatırım SANKO'dan

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, 2016 yılında 300 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını açıkladı

300 milyon dolarlık yatırım SANKO'dan
SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, SANKO Holding'in hep Türkiye ortalaması üzerinde büyüdüğüne dikkati çekerek, fevkalade bir durum olmazsa yüzde 6 dolayında büyüyeceklerini söyledi. Türkiye'de bütün şirketlerde sermaye kıtlığı yaşandığını ve herkesin borçla büyümek zorunda olduğunu belirten Konukoğlu, dolardaki yükselişin dövizle borçlanan işletmeleri, özellikle KOBİ'leri daha çok etkilediğine vurgu yaptı.

ŞAŞKINLIK YAŞAMADIK
Risk dengesinin çok önemli olduğunu ve bu dengeyi korumak gerektiğinin altını çizen Konukoğlu, yatırımları 5 yıllık dönemleri baz alarak planladıklarını anımsatarak, 2015 ve 2016 yıllarında belirledikleri hedeflere ulaşacakları öngörüsünde bulundu. Her gün yeni pazarlar peşinde koştuklarını ve döviz kurlarındaki yükselişin de etkisi ile 2015 yılı sonunda hedefledikleri 500 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaşacaklarını anlatan Konukoğlu, "Seçimin yol açacağı durağanlığı hesaba katmıştık. Bundan dolayı bir şaşkınlık yaşamadık" dedi.

REVİZYON SÖZ KONUSU DEĞİL

Yatırımları iç ve dış gelişmeleri gözeterek titiz bir araştırma ile planladıklarını ve her yıl 300-500 milyon dolar tutarında yatırım gerçekleştirdiklerini kaydeden Zeki Konukoğlu, 2016 yılında "revizyon söz konusu olmaksızın" 300 milyon dolarlık yatırım öngördüklerine dikkati çekti. Erken seçim ve terörün yatırımları etkilememesinin söz konusu olmadığını dile getiren Konukoğlu, yıllar içerisinde krizle mücadelede "birer uzmana" dönüştüklerine işaret ettiği Türk iş insanlarının bu dönemi de başarıyla atlatacaklarına inandığını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN