Paylaşım Kutusu' büyük ilgi görüyor

Paylaşım Kutusu' büyük ilgi görüyor
  1. Haberler
  2. Güney
Perşembe 18.09.2015 ABONE OL
Tarsus Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşların isteklerine cevap verebilmek için "Paylaşım Kutusu" projesini hayata geçirdi. Yarenlik Alanı Eliyeşil Okulu önüne konulan kutuda kitap, giysi ve oyuncak bölümleri bulunuyor. İsteyen vatandaşlar kullanmadıkları, kitap, giysi ve oyuncaklarını bu kutuya atacaklar. Belediye görevlileri de kutuya atılan malzemeleri ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

KUTU SAYISI ARTACAK

Projenin sosyal belediyecilik açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Tarsus halkı, "Çocuklarımız şimdiden oyuncak, giysi ve kitaplarını kutuya bırakmak üzere bir kenara ayırdılar. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu şu günlerde bu anlamlı bir hizmeti başlatan Belediye Başkanı Şevket Can'a teşekkür ediyoruz" dedi. Kutu sayısının daha da artırılacağı belirtildi.

"KÖPRÜ OLUYORUZ"
Projenin Tarsus halkının paylaşım hassasiyetini güçlendireceğine inandıklarını belirten Başkan Şevket Can, "Vatandaşlarımız giysi, oyuncak ve kitapları bu kutuya atarak ihtiyaç sahibi insanlarımızı sevindirebilir. Ekiplerimiz bu eşyaları ihtiyaç sahiplerine götürecek. Bir elin verdiğini diğer el görmeyecektir. Belediyecilik zenginden fakire köprü, doğumdan ölüme hizmettir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU