Amatörün günü

Adana'da amatör futbol sezonu törenle açıldı. Vali Mustafa Büyük, amatörün her kesim tarafından desteklenmesi gerektiğini belirterek, sporcularla sohbet etti, kulüplerin yaşadığı sıkıntıları dinledi

Amatörün günü
Adana'da amatör kulüpler 2015-2016 sezonunu muhteşem bir törenle açtı. 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu'nda düzenlenen törenle Amatör Futbol Ligi resmen start alırken geçtiğimiz sezon dereceye giren kulüplere de kupaları verildi. Adana Valisi Mustafa Büyük, amatörün toplumun her kesimi tarafından desteklenmesi gerektiğini belirterek, futbolun toplumdaki popülerliği nedeniyle başarıların taçlandırılması gerektiğini ifade etti.

297 TAKIM MÜCADELE ETTİ
Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ali Gülleri
ise 2014-2015 futbol sezonunda 72 amatör futbol takımının 12 kategoride 297 takımla müsabakalara katıldığını söyledi. Bu müsabakalarda kulüplerin 6 bin 634 sporcuya lisans çıkararak takımlarında oynattığını belirten Gülleri, bu takımların sezon içerisinde Türkiye şampiyonaları hariç toplam bin 650 müsabakayı kent merkezi ile ilçelerde çim ve sentetik çim sahalarda oynadıklarını belirtti.

BÜYÜK: HERKES DESTEK OL
Yeni sezonun Adana'ya hayırlı uğurlu olmasını dileyen Vali Büyük, "Amatör spor kulüplerinin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda herkes işbirliği içinde hareket ediyor. Ancak sevilerek yapılan bu sporun daha fazla tesise ihtiyaç duyduğunu da görmemiz gerek. Devlet eliyle bunu yapmak mümkün değil. Yerel yönetimlerin ve toplumun her kesiminin bu konuya destek ve başarılı sporcular yetiştirmek için alt yapıya önem vermesi gerekmektedir" dedi.

BİZE ULAŞIN