Gülaçtı: Her Adanalı takımına sahip çıkar

Adana Demirspor ile Adanaspor'un Adana'nın takımı olduğunun altını çizen Ozan Gülaçtı, "Kimse sahiplenmeye kalkmasın. Yanlış beyanlarla taraftarı yanıltmasın" dedi

Gülaçtı: Her Adanalı takımına sahip çıkar
AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Adana'nın her alanda olduğu gibi futbolda da zirvede olmasını arzu ettiklerini belirterek, "Ancak şu anki tabloya baktığımızda hiç hak etmediğimiz yerde olduğumuzu görüyoruz. PTT 1. Ligde mücadele eden Adana Demirspor'a da, Adanaspor'a da Adana halkı sonuna kadar sahip çıkar. Her ikisi de Adana'nın takımıdır. Yüreğinde memleket sevdası olan herkes bu iki güzide kulübümüzü sahiplenir" dedi.

İKRAM ETTİRMEZLER
Büyükşehir
Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bir toplantı sırasında "Adana Demirspor'u kimseye yedirmeyiz" sözlerine değinen Ozan Gülaçtı, "Ne Adana Demirspor'umuzu, ne de Adanaspor'umuzu bir yerlere yedirmeye, birilerine ikram etmeye niyetimiz yok. Hiçbir Adanalı bunu yapmaz, yaptırmaz. Ama kendileri ikram olarak almak istiyor galiba. Şunu herkes iyi bilsin ki, her iki takım Adana'nın takımıdır. Hiçbir kimsenin, hiçbir kurumun arka bahçesi olamaz" diye konuştu. Bu işin siyaset üstü bir mesele olduğunun altını çizen Ozan Gülaçtı, "Adana'nın tanıtımı, geleceği, başarısı hepimizi mutlu eder. İki takımımızın yanında olan her siyasetçi, siyasi kimliğini bir kena- ra bırakıp Adanalı kimliği ile sahip çıkmak zorundadır. Biz böyle yapıyoruz. Her siyasinin de böyle yapmasını tavsiye ediyoruz" dedi. Sözlü'nün açıklamasının taraftarı yanlış yönlendirmeye yönelik olduğunun altını çizen Gülaçtı, "Bu takımlar kimsenin şahsi malı değildir" dedi.

BİZE ULAŞIN