Şeker sordu: Beş ayda değişen ne?

Son iki seçimde liste başına konulan CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, bu seçimde 4'üncü sıradan gösterilince adaylıktan çekildi. Şeker, "5 ayda ne değişti" diye sordu

Şeker sordu: Beş ayda değişen ne?
CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, 1 Kasım seçimlerinde partisinin kendisini 4'üncü sıradan aday göstermesine tepki göstererek çekildiğini açıkladı. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Gürsel Tekin'in söz vermelerine rağmen MYK'da çark ederek eski milletvekili Akif Ekinci'ye birinci sırayı verdikleri iddia edildi. Bu durum Mehmet Şeker'in taraftarlarını isyan ettirdi.

HEZİMETE UĞRAMIŞTI

2011 ve 2015 seçimlerinde CHP'nin Gaziantep 1'inci sıra adayı olarak milletvekili seçilen Mehmet Şeker, bu seçimde 4. Sıradan gösterildi. Bu duruma Mehmet Şeker'in ailesi ve sevenleri büyük tepki gösterdi. Şeker'in 1 Kasım seçimlerinde nasıl bir tavır alacağı merakla beklenirken, yerel seçimde hezimete uğrayan Akif Ekinci'nin 1'inci sıraya konulmasına ise partiden tepki geldi.

BU DURUM HİÇ ETİK DEĞİL

Partisinden istifa etmediğini sadece adaylıktan çekildiğini açıklayan Mehmet Şeker, "5 ayda ne değişti çok merak ediyorum. Ne Gaziantep, ne partim, ne de ben değiştik. Ama bir anda 1'inci sıradan 4'e indim. Eğer başarısızsam 4'te de başarılı olamam. Bu durum bana hiç etik gelmedi. Demokrasiden bahseden partimin bana böyle bir yaklaşım göstermesi beni üzdü" diye konuştu.

VAR GÜCÜMLE ÇALIŞIRIM
Kılıçdaroğlu'nun seçimde listenin yüzde 99 oranında korunacağını açıkladığını ancak yaşananlara bakıldığında bunun hiçte böyle olmadığının görüldüğünü belirten Şeker, "İnanın benim yerime oylarımızı çok daha artıracak bir isim konulsa tek laf etmez, var gücümle çalışırdım. Ancak durum ortada. Yerel seçimde hezimet yaşayan bir kişinin benim yerime tercih edilmesi doğru olmadı" dedi.

BİZE ULAŞIN