'Kanatlı Kozalaklar' Avrupa'ya yola çıktı

Kitlesel Medya ile Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, Almanya ve Hollanda'dan gelen uzmanlar Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın konuğu oldu

'Kanatlı Kozalaklar' Avrupa'ya yola çıktı
"Kitlesel Medya ile Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi" kapsamında, Almanya ve Hollanda'daki adliyelerde basın sözcülüğü yapan hakim ve savcılar Adana Adliyesi'ni ziyaret etti. Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ın konuklarına hediye ettiği, açık ceza infaz kurumunda hükümlülerin çam kozalaklarından yaptığı 'Kanatlı Kozalak' isimli kuş figürler çok beğenildi.

BAŞSAVCIYI ZİYARET ETTİLER

Proje kapsamında Almanya'da görev yapan emekli hakim ve adliye basın sözcüsü Brigitte Koppenhöfer, gazeteci Wolfram Lumpe, Hollanda'da Arnhem İstinaf Mahkemesi'nde Basın Sözcülüğü görevini yürüten Mia Roessingh ve İletişim Bürosu Başkanı Ilse Westenenk, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı makamında ziyaret etti.

KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan, yargı ile medya arasında köprü vazifesini gören Adana Adliyesi Medya İletişim Bürosu'nun çalışmaları hakkında heyete bilgi verdi. Medya İletişim Bürosu'nun yaptığı ve basın yayın organlarıyla paylaştığı haberler, basın açıklamaları, sunumlar ve çeşitli faaliyetlerini anlatan Başsavcı Yeldan, aktif bir şekilde çalışan büronun basın mensuplarıyla entegre hareket ettiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN