"Sevdiklerimize erken değil, güvenli ulaşalım"

Sevdiklerimize erken değil, güvenli ulaşalım
ADANA Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ahmet Akpınar, Kurban Bayramı nedeniyle sürücülerin güvenle seyahat etmelerini sağlamak amacıyla, şehir içi ve şehirlerarası yollarda gerekli güvenlik tedbirlerinin alındığını söyledi. Sürücülerin hız sınırlarına önemle uymalarına dikkat çeken Akpınar, "Önemli olan sevdiklerimize erken ulaşmak değil, güven içinde ulaşmaktır" dedi.

"30 DAKİKA DİNLENMELİ"
Bayram nedeniyle yollarda araç yoğunluğunun had safhada olacağını vurgulayan Müdür Ahmet Akpınar, yola çıkacak sürücülerin mutlaka uykusuz ve yorgun araç kullanmaması gerektiğinin altını çizdi. Akpınar, "Sürücüler mutlaka uzun seyahatlerde yol üzerinde bulunan dinlenme tesislerinde en az 30 dakika dinlenmelidir. Hız sınırına uyulmalı aşırı hızdan kaçınılmalıdır. Üzücü kazalara meydan vermemek için hatalı sollama yapılmamalıdır" diye konuştu.

"SEVDİKLERİNİZE BAĞLAR"
Sürücü ve araç içinde bulunan kişilerin mutlaka emniyet kemerini takması gerektiğini de vurgulayan Akpınar, "Emniyet kemeri, trafik kazalarında ölümleri yüzde 55, yaralanmaları ise yüzde 45 oranında azaltmaktadır. Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar. Ayrıca sürücüler mutlaka kavşaklara yaklaşırken hızlarını azaltmalı, yollarda bulunan işaret ve levhalara mutlaka uymalıdır" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN