Mülteci kadınlar proje konusu oldu

'Gaziantep'teki Mülteci Kadınlar ve Ailelerine Yönelik Sosyal Uyum Araştırma Projesi'nin sonuçları Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde düzenlenen programda kamuoyuyla paylaşıldı

Mülteci kadınlar proje konusu oldu
  1. Haberler
  2. Güney
Pazartesi 22.09.2015 ABONE OL
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Gaziantep Temsilciliği ve Mozaik Kadın, Aile ve Eğitim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ortaklığında, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin katkıları ve İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın hibe desteği ile 'Gaziantep'teki Mülteci Kadınlar ve Ailelerine Yönelik Sosyal Uyum Araştırma Projesi'nin sonuçları açıklandı. HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "Savaş ve çatışmaların en masum kurbanları kuşkusuz kadın ve çocuklardır" dedi.

SUNUM YAPTILAR

Mülteci Kadınlar Araştırma Projesi ve Sonuçları, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kurucu Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Mozaik Kadın ve Aile Derneği Başkanı Rabia Aldemir ve KADEM Gaziantep Temsilcisi Esra Ercan'ın sunumlarıyla Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde açıklandı.

TRAJEDİ YAŞANIYOR

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz sunumunda şu ifadelere yer verdi: Politik çatışmalar ve iç hesaplaşmalar nedeniyle fiziksel, sosyal ve psikolojik olarak olumsuz etkilenen milyonlarca kadın ve çocuk yakınlarını kaybetmekte; fiziksel, duygusal veya cinsel istismara uğramaktadır. Bu çalışmayı yaparak Gaziantep'te bulunan Suriyeli kadın misafirlerin durumları hakkında bilgi edinmek, karşılaştıkları problemleri saptamak ve özellikle yaşadıkları trajediye dikkat çekmek istedik.

BUGÜN NELER OLDU