Gelmeyen ekiplere teşekkür paylaşımı

Adana'da yağmurdan sonra Atatürk Caddesi sular altında kaldı ama Sözlü'nün ortada gözükmeyen belediye ekiplerine teşekkür ettiği fotoğraf tepki çekti

Gelmeyen ekiplere teşekkür paylaşımı
Geçtiğimiz pazartesi günü Adana sağanak yağmura teslim olurken Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden paylaştığı fotoğraflarla farklı bir Adana tablosu çizdi. "Bugün yaşanan afete zamanında müdahale eden ekiplerimizi kutluyorum. Adana'da trafik eski haline döndü" notuyla paylaştığı fotoğraflarda sular altında kalan Atatürk Caddesi'ndeki selin izlerinin gizlenmeye çalışıldığı görüldü. Birçok vatandaş paylaşılan fotoğraflara tepki gösterdi.

35 YIL ARADAN SONRA

Aniden bastıran ve kısa sürede Adana'nın birçok noktasında su baskınları oluşmasına neden olan yağmur yıllar sonra Atatürk Caddesi'ni de sular altında bıraktı. Atatürk Caddesi en son 1980 yılında yaşanan sel felaketinde sular altında kalmıştı. Cadde 35 yıl aradan sonra bir kez daha suya teslim olurken Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı fotoğrafla böyle bir olay hiç yaşanmamış algısı oluşturmaya çalıştı. Sel felaketini yaşayan Adanalılar ise bu paylaşımın altına tepki dolu mesajlar yazdı. Özellikle Başkan Sözlü'nün, "Bugün yaşanan afete zamanında müdahale eden ekiplerimizi kutluyorum" sözleri eleştiri odağı oldu. Çiçek Fevzi Songül adlı kullanıcı, "Başkan Allah aşkına zamanında müdahale ne demek? Tam belediyenin karşısında aracım pert oldu. Saatlerce mahsur kaldık, Ne polis ne de ASKİ görevlileri vardı. Müdahale park ve bahçelerde çalışan 4 kişinin bir kazma ile gelmesi mi oluyor? Lütfen insanlarla dalga geçmeyin de zararımız nasıl karşılanacak ona cevap verin" dedi. "

NEYİ TEBRİK EDİYORSUN?"

Tepki gösteren vatandaşların yaptıkları yorumlardan bazıları şöyle: Yalçın Özkanad: "Sayın Başkanım ekiplerinizi neden tebrik ediyorsunuz? Ben Yurt Mahallesi'nde oturuyorum. Merkezi bir semt olmasına rağmen apartmanın önünde yarım metre su birikmişti. 1 saat mahsur kaldık belediyenin tüm telefonlarını aradım ama ulaşamadım sonunda eşimle çocuğumu omuzlarımda sudan geçirmek zorunda kaldım. Sizi başkan seçerken biraz ümitlenmiştik Adana düzelecek diye ama bugün ümitlerimiz tükendi. Saygılar"

"TAM 4 SAT ARAÇTA MAHSUR"

MAZLUM Zerrin Yüksel: Zamanında gelmiş miş... Belediyenin karşısında 4 saat arabada mahsur kaldık çömelerek arabanın koltuğunda oturduk. Arabadan şişelerle dışarıya su attık. Bu rögarlar süs galiba su gitmiyor. Allah'tan hızır gibi yetiştiniz de arabamız pert oldu. Ya geç kalsaydınız nolurdu. Bi daha mı bu belediyeye oy. Tövbeler olsun. Yusuf Kaya: Gerçek fotoğrafları atın kandırmayın milleti. Fotoğraf engelini kaldırın gerçek fotoğrafları atalım! Murat Kaplan: Başkan Demirspor'a yardım edeceğine yollara bak. Adana hizmet istiyor ama nerde? Sen anca bizden aldığın paralarla Demirspor'a yardım et, bu etik değil... Halil Sayın: ADANA BELEDİYESİ İFLAS. MİLET PERİŞAN OLDU

BİZE ULAŞIN