Türkiye enerjide dokunulmaz olur

AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, enerji merkezi olan Türkiye'nin güvenli koridor haline geldiğinde 'dokunulmaz bir ülke' olacağını söyledi

Türkiye enerjide dokunulmaz olur
AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, SABAH Güney'e yaptığı açıklamada, Türkiye son zamanlarda dikkatinin büyük bir bölümünü iç siyasete yöneltirken, yakın çevresindeki ülkelerde önemli gelişmeler yaşandığını söyledi. Türkiye'nin önemli bir enerji merkezine dönüştüğünü belirten Küçükcan, "Enerji koridoru olmamız için temel kriter siyasi istikrar. Şu anda bunu bozmaya çalışan bir çete var. Türkiye güvenli bir enerji koridoru olduğunda dokunulmaz ülke olacak" dedi. Talip Küçükcan, bu gelişmeden en büyük faydayı ise Adana'nın göreceğini belirtti. Şu anda Yumurtalık Enerji İhtisas Bölgesi için planlamanın yapılıp belirli bir aşamaya getirildiğini kaydeden AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, ancak henüz yatırımların başlamadığını, bölgenin potansiyelinin harekete geçmediğini ifade etti. Küçükcan, "Bu bölgedeki potansiyel gerçekleştirildiğinde, sadece Yumurtalık bölgesinde 20 milyar dolarlık yatırım planlanıyor. Bu rakam, Çukurova bölgesinin çok ciddi boyutta kalkınması, yan sanayi ve alt sektörlerle birlikte binlerce şirketin büyümesi, on binlerce kişinin iş sahibi olması anlamına gelir" diye konuştu.

AK PARTİ'SİZ OLMUYOR

AK Parti'nin tek başına iktidara geldiği bir Türkiye'nin neler yapabildiğini herkesi gördüğünü vurgulayan Talip Küçükcan şöyle devam etti: Bundan sonra hafızamızı tazeleyerek gitmek lazım. Son 2,5 aylık gelişmeler gösteriyor ki tek parti iktidarının olmadığı, AK Parti'nin direksiyonda olmadığı bir Türkiye'nin kayalara çarpması, duvarlara toslaması mümkün. Bunu gördük. O nedenle Türkiye'de vatandaşlarımızın, aydınların, gazetecilerin, sermayedarların, işçilerin, toplumun her kesiminin bu düşünce ile sandığa gitmesinin doğru olduğu kanaatindeyiz."

BİZE ULAŞIN