Mersin-Adana arası yol 3 şeritli olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Mersin-Adana yolunu kısa zamanda üç şeride çıkacak ihaleyi yapacaklarını söyledi

Mersin-Adana arası yol 3 şeritli olacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti Antalya Milletvekili ve Mersin Milletvekili 1'inci sıra Adayı Lütfi Elvan, Mersin'de vatandaşlarla bayramlaşıp eşi Zeliha Elvan ile birlikte şehitliği ziyaret etti. Bölgede yapılacak yeni yatırımlar hakkında sevindiren haberler veren Lütfi Elvan, Mersin-Adana karayolunu 3 şeride çıkaracaklarını, bunun için seçimden önce ihale yapılacağını kaydetti.

MERSİN-ANTALYA YOLU

Liman-Hal arasındaki yolu da karayolları bünyesine alacaklarını kaydeden Lütfi Elvan, "Bu yol için de 1 Kasım seçimleri öncesi ihaleyi gerçekleştireceğiz. Mersin- Antalya Sahil Yolu'nun bitmesine ise sadece 38 kilometre kaldı. Bu yıl 4 tünel daha açarak bu dev projeyi tamamlayıp yolu ulaşıma açacağız. Mersin-Antalya arası karayolu ulaşımını hem mesafe hem de zaman olarak kısaltacağız" diye konuştu.

SÜRECİ KANDİL BİTİRDİ

Türkiye'nin yaşadığı süreçle ilgili görüşlerini dile getiren Elvan şöyle konuştu: "Seçimlere kadar 'barış, barış' dediler. 7 Haziran seçimleri bitti, Kandil'den bir talimat geldi. Ne dendi, 'Artık çözüm süreci bitmiştir, artık ayaklanabilirsiniz' dediler. Ne zaman? 11 Temmuz'da, 7 Haziran'dan sonra. Şimdi 7 Haziran'a kadar 'barış, barış' diyenler, 7 Haziran'dan sonra nasıl olsa AK Parti tek başına iktidara gelemedi, bunu da bir fırsat bilip terörü tekrar gündeme getirdiler, gün ışığına çıkardılar ve terör faaliyetleri başladı."

TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ
Son 1,5 aylık dönemde teröre karşı kararlı bir mücadele verildiğinin altını çizen Elvan, şöyle devam etti: "Allah'ın izniyle terörün kökünü kazıyacağız. Bizim ne Kürt kökenli kardeşimizle ne de başka kökenli bir kardeşimizle sorunumuz yok. Biz etle tırnak gibiyiz. Bizi Kürt kardeşlerimizden ayıramayacaklar. Biz bugüne kadar birlikte, beraber yaşadık, birlikte hareket ettik, birlikte güldük, birlikte ağladık"

BUGÜN NELER OLDU