80 yılda yapılandan fazlasını 13 yılda yaptık

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, AK Parti'nin 13 yılda yaptığı hizmetlerin 80 yılda yapılandan daha fazla olduğunu söyledi

80 yılda yapılandan fazlasını 13 yılda yaptık
AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, partisinin 13 yıllık iktidarında yaptığı hizmetlerin 80 yılda yapılandan daha fazla olduğunu belirterek, "Konya'dan Mersin'e kadar hızlı tren hattı yapıyoruz. Bu hat Habur'a kadar uzanacak. Mersin-Antalya Karayolu'nun Aydıncık'tan önceki bölümündeki 4 tünel ve 13 kilometrelik yolu yılsonunda açıyoruz" dedi.

"HİZMETE HAZIRIZ"
Bozyazı'da konuşan Elvan, Torosları ayağa kaldırmak ve Bozyazı'ya hizmet etmek için hazır olduğunu dile getirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisini özellikle Mersin'den aday gösterdiğini ifade eden Elvan, "Başbakanımız bana, 'Mersinimizin çok eksiği var. Özellikle yatırım konusunda sahip çıkmak gerek' dedi. Başbakanımız Mersin için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır" diye konuştu.

ÜRETİCİ KORUNACAK
Anamur-Ermenek arasındaki karayolunun tamamlanmasıyla, Bozyazı'dan Karaman'a 2 saat 15 dakikada ulaşılacağına dikkat çeken Elvan, şöyle konuştu: Karaman tarafından başlayarak 30 kilometre yol yaptık. Bu taraftan ise 2016 yılı başında başlayacağız. Kapalı devre sulama sisteminin ihalesine de en kısa sürede çıkacağız. Gölete uygun yer belirlenmesiyle gölet yapımına da başlayacağız. İthal muzun girmesini engellemek ve yerli muz üreticisini korumak için koyduğumuz vergi sistemini devam ettireceğiz.

ENERJİDEN SAĞLIĞA

Bozyazı Balıkçı Barınağı'nın da kullanılamayacak bir durumda olduğunu kaydeden Elvan, "Orayı baştan aşağı yenileyeceğiz. Geliştireceğiz ve güzel bir yat limanına dönüştüreceğiz. Söz veriyorum. Elektrik trafolarıyla ilgili sıkıntı olduğu söylendi. Ankara'ya gider gitmez bu konuya el atacağım. Bunu diğer illerde çözdük. Bozyazı'da da çözeceğiz. Devlet Hastanesi'ndeki uzman doktor eksiğini de tamamlayacağız" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU