Cehennem Obruğu ilk kez temizlendi

Mersin'in Silifke ilçesinde 128 metre derinliğindeki Cehennem Obruğu'nda tarihinde ilk kez temizlik yapıldı, 100 çuval çöp çıktı

Cehennem Obruğu ilk kez temizlendi
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu Mahallesi'nde bulunan 128 metre derinliğindeki Cehennem Obruğu'ndan 100 çuval çöp çıktı. Bir televizyon kanalının belgesel çekimi sırasında obruktaki kirliliğin ortaya çıkmasının ardından harekete geçen İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Mersin Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Silifke Belediyesi ile birlikte Cehennem Obruğu'nda temizlik yaptı. İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bahaettin Kabahasanoğlu, "Şunu anlıyoruz ki ülkemizde gezdiğimiz yerlerde daha dikkatli olmak lazım. Uygar dünyada nasıl oluyorsa bu iş, gittiğimiz yerleri nasıl temiz bırakıyorsak, ülkemizin bu güzel değerlerini de temiz tutmalıyız" dedi. Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir de obruktaki çöplerin temizlenmesi için yapılan organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

İLK KEZ TEMİZLENDİ
Temizlik çalışmalarına İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Bahaettin Kabahasanoğlu, Kaymakam Şevket Cinbir, Silifke Belediye Başkan Yardımcıları Tuğba Esen Tol, Abdullah Yılmaz, Silifke Müze Müdürü İlhame Öztürk, AKUT Mersin ekibi ile birlikte Tarsus'ta katledilen Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan katıldı.

BİZE ULAŞIN