Genç çifti katleden sanığa 2 kez müebbet

Adana’da apartmanda araç park etme meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucu Sinem- Tekin Özmetin çiftini öldüren sanık hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı

Genç çifti katleden sanığa 2 kez müebbet
Adana'da aralarında husumet bulunan ve olay günü de araç park meselesi yüzünden tartıştıktan sonra tekstil firması sahibi Tekin (35) ve Sinem Özmetin'i (38) çocuklarının gözü önünde öldüren Hasan Uçar (54) hakkında "Kasten öldürme, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Kanununa Muhalefet" suçlarından 2 kez müebbet ve 3 yıla kadar hapis cezası istendi. Tutuklu sanık önümüzdeki günlerde Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

ÇOCUK SESİ YÜZÜNDEN
Olay, 3 Nisan 2016 günü Seyhan ilçesi Toros Mahallesi'nde Nazif Bayram Apartmanı'nda meydana geldi. İddialara göre taraflar arasındaki husumet geçtiğimiz yıl çiftin çocukları 7 yaşındaki Z.Ö. ile ve 8 yaşındaki N.Ö.'nün gürültü yapması üzerine başladı. TIR sürücüsü Hasan Uçar bu yüzden Sinem Özmetin'e hakaret edince mahkemelik oldular. Sinem Özmetin yakınlarına "Bize zarar verecekler. Tekin'i öldürecekler" diye dert yanıyordu. Özmetin'er evlerini satışa bile çıkardı. İddianameye göre, olay günü Tekin Özmetin, aracını şüpheli Hasan Uçar'ın aracının arkasına park etti. Uçar, karakolu arayarak durumu anlattı ve aracın çekilmesini istedi. Olay yerine gelen polis, Tekin Özmetin'den aracını çekmesini istedi. Alkollü olduğu öne sürülen Özmetin, isim belirtmeden küfür etmeye başladı. Hasan Uçar, diğer polisler ve yönetici apartmanın girişinde beklerken, şüphelinin ağabeyi Sadık Uçar, öfkeli şekilde 6'ncı kattan Özmetinlerin oturduğu 3'üncü kata indi. Sadık Uçar ve Tekin Özmetin arasında kavga çıktı. Sesleri duyan Hasan Uçar 3'üncü kata çıktı. Şüpheli silahını çekip, Tekin Özmetin ve Sadık Uçar ile kavgayı ayırmaya çalışan Sinem Özmetin'e kurşun yağdırdı. Genç çift çocuklarının gözü önünde can verdi. Yakalanan Hasan Uçar tutuklandı.
BİZE ULAŞIN