Şehidin vasiyeti yerine getirildi

Nizipli Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın babasına hediye etmek için satın aldığı ev, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından restore edildi. Başkan Şahin, evi şehidin ailesine teslim etti

Şehidin vasiyeti yerine getirildi
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 23 Ocak'ta Şırnak'ın Cizre ilçesinde bölücü örgütü mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Nizipli Üsteğmen Uğur Taşçı'nın son arzusunu yerine getirdi. Üsteğmen Taşçı, babasına hediye etmek için aldığı evi restore edemeden şehit düşünce devreye Başkan Şahin girdi. Restore edilen ev, Başkan Şahin tarafından şehidin annesi Emel ile babası Mehmet Taşçı'ya teslim edildi.

ANNESİNE DESTEK OLDU
Gözyaşlarına hakim olamayan acılı anne Emel Taşçı, "Öncelikle sayın başkanımız Fatma Şahin hanımefendiye teşekkür ederim. Keşke şuan hiç bir şeyim olmasaydı sadece oğlum yanımda olsaydı ama olmuyor işte. Benim tek bir isteğim olacak yetkililerden bu terör olaylarının bir an önce bitmesi ülkemizin ve milletimizin bir an önce huzura kavuşması" dedi. Başkan Şahin, ziyaret boyunca şehidin annesi Emel Taşçı'nın elini bırakmadı.

"ŞEHİDİMİZİN DİLEĞİ EMİR"
Şehitlerden geriye kalanların mağduriyetini gidermenin, ihtiyaçlarını karşılamanın sosyal devletin, sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğunu vurgulayan Başkan Şahin ise, "Şehidimiz Uğur Taşçı şehit olmadan önce gelip babasına ait satılan bu evi tekrar satın alarak onlara verecekti. Şehidimiz bu isteğini yerine getiremeden şahadet makamına ulaşmıştır ancak 'şehidimizin dileği ve temennisi bizim için bir emirdir' dedik ve yerine getirdik" diye konuştu.

AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
Başkan Şahin, ziyaretin ardından Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, 22., 23 ve 24'üncü dönem milletvekili Mehmet Sarı ve AK Parti Nizip İlçe Başkanı Fatih Uzunaslan ile birlikte geçtiğimiz günlerde Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Ömer Sadettin Bakır'ın anne ve babasını ziyaret ederek aileye başsağlığı diledi. Başkan Şahin, yeni su şebekesiyle su verilen bazı semtlerde su vanalarını açma törenine de katıldı.
BİZE ULAŞIN