‘Akıllı Vezne’ hizmeti hayatı kolaylaştırıyor

‘Akıllı Vezne’ hizmeti hayatı kolaylaştırıyor

Niğde Belediyesi’nin hizmete sunduğu Akıllı Vezne Sistemi ile vatandaşlar su, emlak, çevre temizlik, akıllı sayaçlara su yükleme gibi ödemelerini kolaylıkla yapabilecek

  • Güney
  • Pazar 06.06.2016
Niğde Belediyesi'nin 'Akıllı Vezne' sistemi vatandaşların hizmetine sunuldu. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, su, emlak, çevre temizlik, akıllı sayaçlara su yükleme gibi ödemelerin kolay ve pratik yapılmasını sağlayan sistemin açılışını Vali Necmeddin Kılıç ve protokol üyeleriyle birlikte yaptı. Belediye binasının girişinde hizmete giren akıllı vezne sistemi, vatandaşların ödemelerini nakit veya kredi kartıyla yapmalarına olanak sağlıyor.

PRATİK ÖDEME
Pilot uygulama olarak belediye binası ve Gazeteci İsmet Sayın Caddesi'ne iki adet olarak yerleştirilen akıllı vezne sayısı önümüzdeki günlerde 5'e yükseltilecek. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, akıllı vezne sistemiyle su faturası, emlak, çevre temizlik vergisi, ilan-reklam, taksitli borçlar ve akıllı karta su yükleme gibi ödemelerin günün 24 saati kolay ve pratik bir şekilde yapılabileceğini söyledi.

7/24 HİZMET VERECEK
Ödemelerin kredi kartı ya da nakit olarak da yapılabileceğini anlatan Başkan Akdoğan, "Bu sistemin en önemli özelliği de 7/24 hizmet veriyor olması. Bu veznemizin hemşerilerimize önemli bir hizmet vereceğine inanıyoruz ve bunun bir ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu sistemi şimdilik şehrimizin 2 ayrı noktasına kurduk. İnşallah birkaç ay sonra 3 adet daha ilave edeceğiz. Vatandaşlarımız, vezneye gelmeden kendi mahallesinde belediyeyle ilgili ödemelerini yapabilecek" dedi.

İLK ÖDEMEYİ YAPTI
Sistemin faaliyete girmesinin ardından akıllı vezneden ilk ödemeyi Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar yaptı. Emlak Vergisinin birinci taksitini ödeyen Yaşar, ödeme yaptığına dair fişi de akıllı vezneden aldı. Öte yandan vatandaşlar da akıllı vezne sistemi uygulamasından memnun olduklarını belirttiler. Akıllı veznelerin yaygınlaştırılmasını isteyen vatandaşlar, sistemi hayata geçiren Niğde Belediyesi'ne teşekkür ettiler.
BİZE ULAŞIN