Asfaltta kendi rekorunu kırdı

Niğde Belediyesi, son 7 yılda ortalama 50 bin ton, 2015 yılı içinde ise 70 bin ton asfalt dökerek tüm zamanların rekorunu kırdı

Asfaltta kendi rekorunu kırdı
Niğde Belediyesi, 2015 yılı içinde 70 bin ton asfalt dökerek tüm zamanlarının rekorunu kırdı. 2014 yılında 50 bin ton asfaltlama çalışması yapan Niğde Belediyesi, 2015 yılında bu rakamı 70 bin tona çıkardı. Yollar, cadde ve sokaklar ile okul bahçelerine toplam 70 bin ton asfalt döküldü. Niğde'de son 7 yıl içinde yapılan asfaltlama çalışması ise 350 bin metrekareyi geçti.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Asfaltlama ve çevre düzenlemesi çalışmalarını titizlikle sürdüren Niğde Belediyesi ayrıca 90 bin metrekare kilitli parke taşı döşedi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 65 bin metrekare de bordür taşı döşeme çalışması yaptı. Asfalt, kilitli parke ve bordür taşı döşeme çalışmalarında rekor kıran Niğde Belediyesi, su hattı, kanalizasyon hattı ve yağmur suyu hatlarıyla ilgili çalışmaları da sürdürüyor.

SÜREKLİ ARTAN TREND
2015 yılında yaklaşık 9 bin metre su hattı çalışması yapan Niğde Belediyesi ekipleri, yaklaşık 13 bin metre uzunluğunda da kanalizasyon hattı çalışması gerçekleştirdi. Niğde Belediyesinin 2015 yılındaki yağmur suyu hattı çalışması da bin 100 metreye ulaştı. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 2009 öncesi yıllık ortalama 10-15 bin ton olan asfaltlama çalışmasının bu tarihten sonra artan bir trend yakaladığını söyledi. Başkan Akdoğan, "Bizden önceki dönemlerde Niğde'de asfalt çalışması yok denecek kadar azdı. 2009 yılından bu yana her yıl artan bir oranla son 7 yıl içinde 350 bin ton asfalt çalışması yaptık. Bu da yıllık ortalama 50 bin tonu buldu. 2015 yılında ise Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, 70 bin ton asfalt çalışması yaparak tüm zamanların rekorunu kırmış oldu" dedi.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN
Başkan Akdoğan, kilitli parke, bordür taşı ve andezit taşı uygulamalarında da önceki dönemlerle kıyaslanamayacak kadar büyük oranda çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Niğde'mizi modern ve marka bir şehir haline getirmek için tüm ekiplerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizi daha yaşanabilir hale getirecek ve halkımızın yaşamını kolaylaştıracak çalışmalara devam ediyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN