Niğde’nin camileri ramazana hazır

Mobil yıkama aracı ve vakumlu halı yıkama makineleri ile tüm camilerin halılarını temizleyen Niğde Belediyesi, daha temiz ortamlarda ibadet etme imkanı sağladı

Niğde’nin camileri ramazana hazır
Niğde Belediyesi, ramazan ayı öncesi camilerde temizlik ve çevre düzenlemesi çalışmalarında sona geldi. Camilerdeki halılar, Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne ait mobil yıkama aracı ve vakumlu halı yıkama makineleri kullanılarak köpüklü suyla yıkandı. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, kentteki 65 camide temizlik çalışmalarının tamamlandığını, ramazanda cemaatin daha temiz ortamda ibadet edeceğini söyledi.

BAŞKAN DA YIKADI
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Ahmet Yesevi Camii'nde sürdürdüğü temizlik çalışmalarını yerinde inceledi. Vakumlu halı yıkama makinesini kullanarak, camideki halıların yıkanmasına eşlik eden Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, birçok ilde bu tarz halı yıkama makinesinin bulunmadığını ancak Niğde Belediyesi'nin modern cihazlarla camileri temizleyip, cami halılarını köpüklü suyla yıkadığını söyledi.

TAMAMI TEMİZ
Temizlik İşleri Müdürlüğünün il genelindeki 65 camide temizlik çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Akdoğan, "Ramazan ayının hazırlıklarını tamamladık. Modern bir yıkama ve temizleme makinemiz var. Bununla Niğde'mizdeki bütün camilerimizin halısını, etrafını, çevresini tamamen temizledik. Bu da Niğde Belediyesi'nin insanlarımıza, cemaatimize vermiş olduğu farklı bir hizmet olarak değerlendirilebilir" dedi.
BİZE ULAŞIN