CHP’li belediye dolandırıldı

CHP’li Mezitli Belediyesi’nin, meclis üyeleriyle birlikte gerçekleştirilecek İtalya seyahati için anlaştığı tur şirketi tarafından 100 bin TL dolandırılması alay konusu oldu

CHP’li belediye dolandırıldı
Mersin'de, meclis üyeleriyle birlikte İtalya'ya inceleme gezisi planlayan CHP'li Mezitli Belediyesi, anlaşma sağlanan tur şirketi tarafından yaklaşık 100 bin TL dolandırıldı. Yaşanan bu garip olaya tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, "CHP zihniyeti böyle bir zihniyet. Sonuçta bu insanlar ülke yönetimine talip ama kendi personellerini geziye dahi götüremeyecek bir kapasiteye sahip. Bundan dolayı önce bir Mezitli'yi yönetsinler, daha sonra ülkeye talip olsunlar" dedi.

İTALYA KARARI
Mersin'in merkez ilçesinin dolandırılma öyküsü, çeşitli incelemelerde bulunulması amacıyla düzenlenmek istenen yurtdışı gezi programının Mezitli Belediye Meclisi gündemine alınmasıyla başladı. Meclis üyeleri hangi ülkeye gidileceği konusunda uzun süre bir karara varamadı. En sonunda 17 kişilik bir ekiple İtalya'ya seyahat edilmesi konusunda fikir birliği sağlandı. 13 Mayıs tarihinde tekrar toplanan Mezitli Belediye Meclisi, 2 farklı tur şirketinden fiyat aldı ve bu firmalardan biriyle anlaşılabileceği bildirildi.

100 BİN TL'LİK HAVALE
İlk firmanın verdiği fiyatı yüksek bulan bazı meclis üyeleri, daha düşük fiyat veren şirketle anlaşılması gerektiğini savundu. Bunun üzerine Neşet Tarhan'ın da onayıyla Ali Çelik isimli kişinin sahibi olduğu firmayla anlaşmaya varılırken, şirketin bu tarihten itibaren geziye ilişkin hazırlıklara başlayacağı ifade edildi. 27 Mayıs tarihinde ise 16.00-17.00 saatleri arasında söz konusu firmaya belediye kasasından yaklaşık 100 bin TL havale yapıldı.

ORTADAN KAYBOLDU
Buraya kadar her şey normaldi ancak gerçekler bir gün sonra yani İtalya seyahatinin başlayacağı 28 Mayıs'ta gün yüzüne çıktı. Hazırlıklarını tamamlayan meclis üyeleri, anlaşma sağlanan firma sahibi Ali Çelik'i defalarca aramalarına rağmen ulaşamadı. Dolandırıldıklarını anlayan meclis üyeleri ile Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, vatandaşın cebinden çıkan 100 bin TL'yi kurtarmak için girişimde bulunmaya hazırlanıyor.

"CHP ZİHNİYETİ BU"
Söz konusu firmadan, 'Borcu yoktur' yazısı dahi alınmadığı ileri sürülürken, yaşanan bu ilginç olayı değerlendiren AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, "Bu CHP'nin birinci, ikinci veya üçüncü yanlışı değil. CHP zihniyeti böyle bir zihniyet. Sonuçta bu insanlar ülke yönetimine talip ama kendi personellerini geziye dahi götüremeyecek bir kapasiteye sahip. Bundan dolayı da ülke yönetimini bıraksınlar önce bir Mezitli'yi yönetsinler. Daha sonra ülkeye talip olsunlar. Mezitli Belediye Başkanımız en azından kaybolan parayı telafi etsin" dedi.
BİZE ULAŞIN