Gönül Sofrası doldu taştı

Niğde Belediyesi’nin “Gönül Sofrası’nda Buluşalım” sloganıyla başlattığı Mahalle İftarları’nın ilki Paşakapı Caddesi’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 bin kişi aynı anda iftar açtı

Gönül Sofrası doldu taştı
Niğde Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü'nün ilkini geçen yıl başlattığı "Mahalle İftarları" programı bu yıl da devam ediyor. Senenin ilk iftar sofrası Paşakapı Caddesi'nde Niğde Belediyesi'ne ait Aşevi önünde kuruldu. Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen bir uygulamayla vatandaşların iftar yemekleri, belediye görevlileri tarafından servis edildi. Bin 200 kişilik hazırlanan masa sayısı yoğun ilgi nedeniyle iftar saatine doğru artırıldı. Aynı anda Kuran-ı Kerim ve ilahiler okundu, dua edildi.

9 İFTAR PROGRAMI
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, geçen yıl başlattıkları Mahalle İftarları programını bu yıl genişleterek devam ettireceklerini söyledi. Ramazan ayı boyunca 9 ayrı noktada iftar sofrası kuracaklarını açıklayan Başkan Akdoğan, "Geçen yıl aynı noktada yine iftar yemeği vermiştik. Bu sene katılımın 2 katına çıktığını görüyoruz. Bu da hemşerilerimizin belediyemize olan inancını, güvenini gösteriyor" dedi.

ZENGİN-FAKİR AYNI SOFRADA
Zengin fakir ayrımı yapmaksızın, toplumun tüm kesimlerinin aynı masada, yan yana oturarak beraber iftar açmalarının önemine değinen Başkan Akdoğan, "Bu sofra gönül sofrası, insanımızın gönlüne giden sofra. Her kesimden insanımızın olması, toplumun kaynaşmasına, birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile oluyor" diye konuştu. Başkan Faruk Akdoğan, "Sadece mahalle iftarları düzenlemiyoruz; yılın 12 ayına yaydığımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda, giysi, beyaz eşya, sıcak yemek, burslar gibi her türlü hizmette vatandaşın yanındayız" dedi.
BİZE ULAŞIN